Mažeikiuose sergamumas gripu ir ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos nedidėja

Trečiąją šių metų savaitę (sausio 14–20 d.) gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Mažeikiuose sirgo kone tiek pat asmenų, kaip ir praėjusią savaitę, tačiau gripo diagnozuota daugiau. Diagnozuoti 556 ligos atvejai, iš jų 26 gripo atvejai.
Bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis nežymiai sumažėjo ir siekė 107,38 atvejų / 10 tūkst. gyventojų (2-ąją šių metų savaitę jis siekė 108,43 atvejų / 10 tūkst. gyventojų). Ir toliau dominuoja peršalimo ligos, o daugiausia serga vaikai iki 17 metų.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų / 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Viena svarbiausių gripo profilaktikos priemonių – rankų higiena, nes per nešvarias rankas gali išplisti 80 proc. užkrečiamųjų ligų, tarp jų – ir gripas. Nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ŪVKTI prevencijos priemonių.
Todėl rekomenduojama:
* vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
* vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
* laikytis rekomendacijų kosint ir čiaudint – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
* neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
* gerai vėdinti patalpas;
* susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;
* sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos