Mažeikiuose – G. Kuprevičiaus opera „Prūsai“

Rugsėjo 30 d. 17 val. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Didžiojoje salėje neeilinis renginys – pirmą kartą Tarptautiniame meno festivalyje opera!
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristato Giedriaus Kuprevičiaus operą „Prūsai“. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas sugrįžo prie šio pastatymo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio proga.
J. Sakalauskas sako, kad vasario 16-ąją, prieš šimtą metų, atkurta ne tik Lietuvos nepriklausomybė. Šią datą galima vadinti ir šalies operos atgimimu, nes netrukus po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Lietuvių meno kūrėjų draugija įsteigė Operos vaidyklą. „Opera „Prūsai“ pasirinkta ieškant savito, klaipėdietiško akcento. Esame istorinėje vietoje“,- sakė J. Sakalauskas.
Dirigentas Tomas Ambrozaitis akcentavo išskirtinius savitą požiūrį į chrestomatinę Herkaus Manto dramą turinčio režisieriaus Gedimino Šeduikio bei scenografės Sigitos Šimkūnaitės užmojus. G. Šeduikis, kaip režisierius išskirtinis tuo, kad turi muzikinį išsilavinimą bei skaito ne tik operos scenarijų, bet ir partitūrą. „Su G. Šeduikiu prasideda nauja šalies operos režisierių era“, – žiūrovus bando sudominti T. Ambrozaitis.
Opera „Prūsai“ Klaipėdoje buvo pastatyta ir prieš 20 metų, tad naujajame pastatyme dainuos ir dainininkai, jau dainavę senajame operos pastatyme.
Režisierius G. Šeduikis akcentavo, kad operos „Prūsai“ siužetas unikalus ir vertas didžiosios scenos, nes turi „platų kontekstą“. „Tai drama apie išlikimą, skirtingų kultūrų susidūrimą. Kartu apie žmones ir jų likimus. G. Kuprevičiaus sukurta opera nepavaldi laikui. Ir šiandien labai aktuali ir šiuolaikiškai skamba ypač aukšto meninio lygio kompozitoriaus sukurta muzika su daug romantizmo“, – sako G. Šeduikis.

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos