Mažeikiuose aidėjo kalvių kūjai ir kūjeliai

Šeštadienį, birželio 8 d., Mažeikiuose degė tikri kalviški žaizdrai, dumplės pūtė orą liepsnai, priekalai skambėjo nuo kūjų ir kūjelių gausybės, o kalviai, suvažiavę iš Lietuvos ir užsienio, visiems stebint, metalą pavertė meno kūriniais. Vyko VI Tarptautinė kalvystės meno ir amatų šventė, skirta Žemaitijos metams paminėti. Karūnuotas ir Kalvių kalvis –2016 m. Kalvių kalvio, viekšniškio Česlovo Pečetausko nukalta karūna pasidabino ir garbingą vardą pelnė Ričardas Grekavičius iš Karmėlavos (Kauno r.).

Visus susirinkusiuosius sveikino ir šventės pradžią paskelbė Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius ir į Mažeikius atvykę mūsų miestų partnerių atstovai, kurių vieni, atstovai iš Saldus, prakalbo ir lietuviškai.

Šventinėje scenoje Juozo Vaičkaus Skrajojamasis teatras pristatė reginį „Vaizdeliai iš grytelninkų Tupių gyvenimo“. Į jį įsijungė Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansambliai „Alksna“, „Alksniokā“, tremtinių ir politinių kalinių choro „Atmintis“ dalyviai, Viekšnių kultūros centro modernaus folkloro grupė „Vo tap ta ta“, Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Kauškutis“ ir kvartetas iš Suomijos. Nepabūgę lietaus susirinkusieji stebėjo senovės baltų kovų brolijos „Vilkatlakai“ demonstruotas kovas. „Mažeikių švyturys“ organizavo įvairias jėgos rungtis, vaikai buvo pakviesti žaisti „Vaikų žaidimų sode“. Koncertavo Loreta Sungailienė ir trombonų kvintetas. Sceną drebino grupė „Thundertale“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Šventės pabaigoje dangų nušvietė fejerverkai.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos