Mažeikiai ir vėl taps kalvių sostine

Jau greit Mažeikiuose degs tikri kalviški žaizdrai, dumplės paduos orą liepsnai, o priekalai skambės nuo kūjų ir kūjelių gausybės. Birželio 7–8 dienomis vyks VI Tarptautinė kalvystės meno ir amatų šventė, skirta Žemaitijos metams paminėti. Vakar, gegužės 27 d., Mažeikių rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) vyko spaudos konferencija, kurioje buvo pristatyta šventės programa, išskirti akcentai, kurių vienas svarbiausių – bus paskelbtas ir apdovanotas Lietuvos kalvių kalvis.

Spaudos konferencijoje apie būsimus renginius kalbėjo ir visus rajono gyventojus bei miesto svečius unikalioje šventėje dalyvauti kvietė Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro direktorius Raimundas Radavičius, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro meno padalinio vadovas Paulius Mylė, etnografė Jolanta Kaleckienė, kalviai Martynas Stankus ir Virgilijus Mikuckis, Mažeikių muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris.  

Šiemet laukiama apie 50 kalvystės ir įvairių amatų meistrų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Suomijos. Atvyksta miestų delegacijos iš Čekijos, Lenkijos, Suomijos, Latvijos, Estijos. Šventė prasidės birželio 7 d., kai atvykę kalviai dalyvaus konferencijoje „Metalo ir ugnies valdovai“, o po to vyks į „Baltų aikštę“, kurioje jau pastatytas jų bendras darbas „Sodas“ ir kuriame turėtų atsirasti dar vienas bendras darbas – skulptūrinė kompozicija „Paukščių take“.

Birželio 7 d. Savivaldybės kultūros centre vyks ir iškilminga Mažeikių krašto kultūros premijos įteikimo ceremonija. Šiemet šis garbingas apdovanojimas paskirtas Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ baletmeisterei Ramunei Zelbienei.

Birželio 8 dieną simbolinis šventės atidarymas – žaizdro užkūrimo ceremonija, po kurios kalviai demonstruos savo amatą ir darbuosis miesto labui – kals paukščius skulptūrinei kompozicijai „Paukščių take“. Idėjos, kad Mažeikiuose atsirastų dar viena kalviško darbo skulptūra, autorius ir įgyvendintojas mažeikiškis kalvis Virgilijus Mikuckis. Spaudos konferencijoje pristatęs maketą teigė, kad ji „Baltų aikštę“ turėtų papuošti iki metų pabaigos.

Kalvis Martynas Stankus sakė, kad kiekvienas norintis galės išbandyti darbus kalvėje gyvai. Ruošiasi sumontuoti atviras archajiškas kalviškas dirbtuves, kuriose miestelėnai bei svečiai bus kviečiami nusikaldinti vinį ar net pasagą.

Nuobodžiauti neleis ir įvairių kolektyvų pasirodymai – vienas iš jų Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro reginys „Vaizdeliai iš grytelninkų Tupių gyvenimo“ pagal Žemaitės ir G. Petkevičaitės-Bitės kūrybą. Į jį įsijungs Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansambliai „Alksna“, „Alksniokā“, tremtinių ir politinių kalinių choro „Atmintis“ dalyviai, Viekšnių kultūros centro modernaus folkloro grupė „Vo tap ta ta“, Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Kauškutis“ ir kvartetas iš Suomijos. O senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“ demonstruos IV amžiaus kostiumus ir kovas. „Mažeikių švyturys“ organizuos įvairias jėgos rungtis ir visiems susirinkusiems primins, kad Mažeikių savivalda kitais metais švęs šimtmetį. Koncertuos Loreta Sungailienė ir trombonų kvintetas, grupė „Thundertale“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Vaikai bus pakviesti pažaisti mediniais žaislais „Vaikų žaidimų sode“.

Šventę vainikuos ugnies ir muzikos žaismas, specialiai šventei komplektuoti fejerverkai.

Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius sakė, kad laukia unikali šventė, po kurios liks gražus dirbinys, papuošiantis mūsų miestą. Kartu su Savivaldybės mero pavaduotoja Sigute Bernotiene kvietė visus šiomis dienomis atvykti į Mažeikius.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos