Mažeikiai – žaliausias miestas

Mažeikių rajonas išskirtinis – rajono švietimo bendruomenės aktyviausios Lietuvoje vykdydamos gamtosauginius projektus. Vakar, gegužės 8 d., Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko Žaliosios vėliavos ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatų įteikimo ceremonija ir 14 įstaigų atstovų buvo įteiktos Žaliosios vėliavos. Tai didžiausias skaičius Lietuvoje. Gamtosauginių mokyklų koordinatoriaus Lietuvoje Renaldo Rimavičiaus teigimu, mūsų rajonas daugiau nei dvigubai lenkia antrąją vietą pagal įteiktų vėliavų skaičių pelniusį rajoną.

Visos šiandien apdovanotos įstaigos vėliavas pelno jau ne pirmą kartą. Kai kurios skaičiuoja, kad vakar buvo įteikta jau keturiolikta Žalioji vėliava. R. Rimavičius įteikdamas jas visiems linkėjo ir toliau sėkmingai žingsniuoti 7 gamtosauginių mokyklų žingsneliais.

Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatus gavo šios gamtosauginę veiklą vykdančios rajono ugdymo įstaigos: Pavasario, Kalnėnų, Balėnų, Užlieknės pagrindinės mokyklos, darželis-mokykla „Kregždutė“, lopšeliai-darželiai „Delfinas“, „Pasaka“, „Berželis“, „Eglutė“, „Bitutė“, „Buratinas“, „Žilvitis“, „Gintarėlis“ ir Tirkšlių darželis „Giliukas“, taip pat kaimyninio Skuodo rajono Ylakių gimnazija.

Pasveikinti aktyvių vaikų ir pedagogų atvyko Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, Savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis ir Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Zakalskienė. „Malonu būti tokioje aplinkoje, kurioje visus vienija vienas tikslas – saugoti gamtą, – kalbėjo Mažeikių rajono savivaldybės meras. – Dėkoju mokyklų, darželių bendruomenėms, kurios dirba ir moko vaikus pamilti ir tausoti gamtą, nes švaru ne ten, kur valome, bet ten, kur nešiukšliname“, – sakė V. Macevičius.

Šiemet jau 25-ąją sukaktį mininti Pasaulinė gamtosauginių mokyklų programa į aplinkosauginę veiklą įtraukia ne tik mokinius, mokytojus, aptarnaujantį mokyklos personalą, bet ir šeimas bei vietinę bendruomenę. Lietuvoje ši programa prasidėjo 2005 m. ir pirmoji mūsų rajone apdovanota švietimo įstaiga buvo Renavo pagrindinė mokykla.

Žalioji vėliava suteikiama tik vieneriems metams, todėl mokykla, gavusi šį tarptautinį apdovanojimą, turi tęsti savo pradėtą darbą norėdama ją gauti ir kitais metais.

Daugiau nuotraukų Mažeikių rajono savivaldybės oficialioje Facebook paskyroje

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos