Mažeikių senamiesčio parke rengiama žemės ir aplinkos meno paroda

Spalio 14 d. Senamiesčio parke prasideda mėnesį truksianti žemės ir aplinkos meno paroda ,,Gamtoje iš gamtos“. Organizatoriai – Mažeikių  rajono NVO klubas ,,Mano namai“ – kviečia bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, ugdymo įstaigas, įmones ir pavienius asmenis dalyvauti ir sukurti žemės meno kūrinį ar meninę kompoziciją po atviru dangumi, naudojant gamtines medžiagas.

Nuo spalio 14 d. – vietų kūrybiniams sumanymams įgyvendinti pasirinkimas. Vietas būtina suderinti su organizatoriais. 

Spalio 17 d. 14 val. – Mažeikių muziejuje seminaras žemės meno kūrėjams su žymia Lietuvos floriste, floristikos mokytoja, tarptautinių žemės meno festivalių dalyve Natalija Učvatova (reikalinga išankstinė registracija).

Spalio 18 d. 15.30 val. – parodos atidarymas, apdovanojimai.

Apie dalyvavimą prašome pranešti iki š. m. spalio 1 d. el. paštu paparcio123@gmail.com arba tel. 8 611 37001 ir pateikti kūrėjų kontaktus, kad būtų galima susisiekti.

Žemės menas (Land Art). Darbams naudojamos  natūralios, gamtinės medžiagos: šakos, vytelės, žolės jų stiebai, medžių lapai, pagaliai, gilės, kai kurios samanos, nendrės, mediena, akmuo, molis ir kt.

Aplinkos menas (Environmental Art). Darbui naudojamos įvairios „atsineštinės“, žmogaus pagamintos medžiagos.

Kiekvieno kūrėjo mąstymas, santykis su gamta, žmogumi ekspozicijos kontekste turi būti savitas ir unikalus. Svarbiausia komponuoti eksponatus su gamtovaizdžiu, siekti, kad kūrinys taptų jo dalimi, rasti dialogą su gamta. Eksponatų dydis, formos neribojamos. Draudžiama žaloti medžius, laužyti, prie jų prikalti eksponatus, dažyti, naudoti kenksmingas ir nesaugias medžiagas, daržoves. Tvirtinimui galima naudoti špagatą, gamtines medžiagas, kurios suyra gamtoje. Kūriniai neturi ­ga­din­ti te­ritorijos vaiz­do, trukdyti lan­ky­to­jams. Už eksponatų kokybę atsako patys kūrėjai. Parodos trukmė 1 mėn. arba kol eksponatai nekelia grėsmės lankytojams ar neprarado estetinės išvaizdos. Eksponatus nusiima patys kūrėjai iki gruodžio 1 d.

KURKIME! SVARBIAUSIA – NERIBOKIME SAVO FANTAZIJOS!

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos