Mažeikių rajono vandens telkiniuose maudytis saugu

Prie Mažeikių rajono vandens telkinių esančios maudyklos atitinka higienos reikalavimus ir jose maudytis yra saugu.

Gegužės 28 d. Mažeikių rajone 18 gyventojų pamėgtose maudymosi vietose buvo paimti vandens mėginiai, atlikti vandens kokybės mikrobiologiniai ir smėlio parazitologiniai tyrimai. Maudyklų vandens kokybė buvo vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Gegužės mėnesį visose stebėtų maudyklų mikrobiologiniai ir parazitologiniai parametrai atitiko Lietuvos higienos normos reikalavimus.

Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip tūkstantis 100 ml vandens. Didžiausias žarninių enterokokų ir žarnyno lazdelių skaičius, kuris neviršijo nustatytų higienos normų, Mažeikių rajone buvo nustatytas Varduvos upėje (žarninių enterokokų 22 kolonijos / 100 ml vandens, o žarnyno lazdelių 56,8 kolonijos / 100 ml vandens). Visose kitose maudyklose skaičiai kur kas mažesni.

Parazitologiniai tyrimai buvo atlikti tik maudymosi vietose, kur yra smėlis. Kirminų kiaušinėlių ir lervų smėlyje iš paplūdimių aptikta nebuvo (lent.)

Prasidėjus maudymosi sezonui šiuos tyrimus atliko Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonę „Maudymosi vietų vandens taršos ir triukšmo tyliosiose zonose kontrolė“, vykdo Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje esančių žmonių pamėgtų maudymosi vietų vandens ir smėlio kokybės stebėseną.

Vandens telkinių mikrobiologinių ir parazitologinių tyrimų parametrai Mažeikių rajono savivaldybėje gegužės mėn.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos