Mažeikių rajono savivaldybėje išaugo tiesioginės užsienio investicijos

Lietuvos laisvosios rinkos institutas atliko analizę „Atlyginimai ir investicijos savivaldybėse. Kas pasikeitė nuo 2015 metų?“.

Analizė atskleidė, kad 2015–2018 m. vidutinis darbo užmokestis augo visose Lietuvos savivaldybėse be išimties, tačiau augimo tempas skyrėsi. Tose savivaldybėse, kuriose yra žemas investicijų lygis, darbo užmokestis yra mažesnis ir vidutinis.  

Per pastaruosius 4 metus Lietuvos ekonomikai augant kilo ir vidutinis darbo užmokestis. Lyginant 60 savivaldybių vidutinis darbo užmokestis išaugo 36,2 proc. nuo 455,22 iki 618,85 euro. Mažeikių rajono savivaldybė pagal pateiktą analizę pateko į 2 grupę kartu su dar 6 Lietuvos savivaldybėmis, kurios turi aukštą vidutinį atlyginimą, bet palyginus lėtą vidutinio atlyginimo augimą (augo apie 34 proc).

Investicijos šalyje taip pat yra pasiskirsčiusios netolygiai. Pagal tiesiogines užsienio investicijas 10 savivaldybių lyderių atsiliekančias lenkia šimtais kartų, pagal materialines investicijas – 5 kartus. Mažeikių rajono savivaldybėje tiesioginės užsienio investicijos, tenkančios vienam gyventojui išaugo labiausiai – nuo 4 454 eurų iki 7 540 eurų, kai vidutiniškai visose savivaldybėse jos didėjo nuo 1 522 iki 1 698 eurų. Pagal 2015–2017 m. tiesioginių užsienio investicijų kiekį ir jų pokytį galima išskirti 5 savivaldybių grupes, iš kurių į pirmąją, kartu su dar 13 savivaldybių, pateko ir Mažeikių, kur tiesioginių užsienio investicijų vienam gyventojui lygis buvo aukštas, o augimas sąlyginai spartus.

Materialinių investicijų lygis taip pat sparčiai augo ir Mažeikių rajono savivaldybė yra viena iš 11-os Lietuvos savivaldybių, kuriose materialinių investicijų lygis, tenkantis vienam gyventojui, yra aukštas ir sparčiai auga.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė

https://www.llri.lt/naujienos/ekonomine-politika/faktai-ir-analize-atlyginimai-ir-investicijos-kuriose-savivaldybese-pinigines-pilneja-labiau/lrinka

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos