Mažeikių rajone skelbiama gripo epidemija

Nuo vasario 5 d. Mažeikių rajone sergamumui viršijus nustatytus rodiklius skelbiama gripo epidemija. Šiandien, vasario 4 d., Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius pasirašė įsakymą dėl gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (toliau – ŪVKTI) epidemijos paskelbimo. Epidemijos pabaiga bus skelbiama atskiru įsakymu.
Šis sprendimas priimtas atsižvelgiant į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento vasario 4 d. raštą, kuriame rekomenduojama skelbti gripo epidemijos pradžią Mažeikių rajono savivaldybėje.
5-ąją šių metų savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Mažeikių rajone dar labiau išaugo ir pasiekė 192,16 atvejus 10 tūkst. gyventojų, o klinikinių gripo atvejų skaičius – 164 atvejai, tai sudaro 16,48 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. 4-ąją šių metų savaitę (2018-01-21–2018-01-27) jie siekė 141,56 atvejus, o klinikinių gripo atvejų skaičius buvo 104 atvejai.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus informuoja, kad nuo vasario 5 d. pamokos nevyks Pikelių pagrindinėje mokykloje bei trejose ,,Vyturio“ pradinės mokyklos klasėse.
Epidemijos metu taip pat būtina riboti masinius žmonių renginius, neplanuoti naujų. Vaikų kolektyvuose, įmonėse, organizacijose didesnį dėmesį skirti patalpų vėdinimui, drėgnam valymui.
Nors skiepai yra pati efektyviausia profilaktikos priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių.
Todėl rekomenduojama:
• tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti;
• vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
• vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
• laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
• neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
• gerai vėdinti patalpas;
• susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;
• sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicinines kaukes.


Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos