Mažeikių rajone daugėja sergančiųjų gripu

Sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) ir gripu ūmiai išaugo. Mažeikių rajone registruota kone penkis kartus daugiau gripo atvejų nei praėjusią savaitę – net 104 atvejai. Iš viso per ketvirtąją šių metų savaitę registruoti 733 susirgimo atvejai.
Sausio 21–27 d. bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis išaugo ir siekė 141,56 / 10 tūkst. gyventojų (3-ąją šių metų savaitę jis siekė 107,38 atvejų / 10 tūkst. gyventojų). Gripu ir ŪVKTI Mažeikiuose sirgo 733 žmonės (praėjusią savaitę registruoti 556 ligos atvejai), o sergančiųjų gripu skaičius šoktelėjo nuo 26 užregistruotų praėjusią savaitę iki 104 atvejų registruotų šią savaitę, iš jų net 74 atvejai diagnozuoti vaikams iki 17 metų.
Dominuoja peršalimo ligos, daugiausia serga vaikai iki 17 metų. Situacija stebima kasdien ir jei Mažeikius pasieks Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistų rekomendacija, kad būtina skelbti gripo epidemiją, ji bus paskelbta.
Norime priminti, kad viena svarbiausių gripo profilaktikos priemonių – rankų higiena, nes per nešvarias rankas gali išplisti 80 proc. užkrečiamųjų ligų, tarp jų – ir gripas. Nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ŪVKTI prevencijos priemonių.
Todėl rekomenduojama:
* vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
* vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
* laikytis rekomendacijų kosint ir čiaudint – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
* neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
* gerai vėdinti patalpas;
* susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;
* sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.


Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos