Mažeikių mieste ir jo apylinkėse vyks karinės pratybos

Spalio 25–27 dienomis Mažeikių mieste ir jo apylinkėse vyks vertinamosios lauko pratybos „Saulės kirtis 2019“, kurių metu dalyvaus apie 400 karių. Mūsų rajone vyksiančių karinių pratybų metu kariai turės ginklus, važinės karinėmis transporto priemonėmis keliuose, kariai patruliuos dienos ir nakties metu. Pratybų vietovių apylinkėse, aplinkiniuose miškuose bei gyvenviečių prieigose bus naudojami imitaciniai šaudmenys, sprogstamieji ir dūminiai užtaisai.

Kadangi daug karinių konfliktų vyksta miestuose, tad pratybomis bus siekiama įvertinti karių pasirengimą vykdyti puolimo ir gynybos operacijas gyvenvietėse ir jų prieigose, stiprinti karinių dalinių bendradarbiavimą su vietos valdžios institucijomis ir švietimo įstaigomis. Kariai vykdydami operacijas tankiai apgyvendintose teritorijose nori parodyti miesto ir jo apylinkių gyventojams, kad yra pasirengę ir geba ginti šalį esant bet kokioms sąlygoms ir bet kokiomis aplinkybėms.

Pratybų vietos:

Spalio 25 d. Mažeikių mieste ir Mažeikių rajone, Juodeikiuose kariai vykdys gynybines ir trikdymo užduotis.

spalio 26 d. Kelmės rajone, Užventyje, Telšių rajone, Nevarėnuose, Tryškiuose kariai vykdys trikdymo užduotis.  Mažeikių mieste ir Mažeikių rajone (Gyvoliuose, Bugeniuose, Tirkšliuose, Viekšniuose, Balėnose, Renave, Ukrinuose) kariai vykdys gynybą.

Spalio 27 d. Mažeikių mieste ir Mažeikių rajone (Gyvoliuose, Bugeniuose, Tirkšliuose, Viekšniuose, Balėnose, Renave, Ukrinuose) Telšių rajone, Nevarėnuose, Tryškiuose kariai vykdys gynybą.

Pratybas organizuoja Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė, kartu koordinuodama veiksmus su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Šaulių sąjunga, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Mažeikių rajono savivaldybe, Latvijos Zemesardzes 51 batalionu.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos