Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija šventė 100 metų jubiliejų

Jau nuo ketvirtadienio Merkelio Račkausko gimnazijoje netilo šventinis šurmulys. Po daugelio metų ir vėl mokyklos duris atvėrė, atminimo ženklų stenduose, laidų vinjetėse ieškojo buvę mokiniai, mokytojai. Penktadienio pavakare Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje šv. Mišias už gyvuosius ir mirusius bendruomenės narius, kartu su Mažeikių dekanato dekanu kan. Donatu Stulpinu, aukojo buvęs mokinys kun. Vidmantas Gricius. O šeštadienį, lapkričio 9 d., įvairių laidų mokiniai, mokytojai ir visi, kuriems brangi Merkelio Račkausko gimnazija, susirinko į Savivaldybės kultūros centre vykusį šventinį renginį.

Pilnutėlėje salėje šurmulys nuščiuvo pakvietus tylos minute pagerbti amžinybėn iškeliavusius gimnazijos įkūrėjus, mokytojus, mokinius.

Kryptingo ir veržlaus skrydžio gimnazijos bendruomenei linkėjo Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, mero pavaduotoja Lina Rimkienė. Sveikino ir gausus būrys buvusių mokinių, draugų, kolegų.

Įspūdingą koncertą dovanojo, Šimtmečio knygos lapus vertė ir svarbiausias istorines datas priminė esami bei neseniai gimnaziją baigę gimnazistai.

Po iškilmingo renginio buvę mokiniai pakviesti į mokyklos alumnų prisiminimų vakarą. Jame netilo kalbos, juokas ir dainos. Visi ieškojo savo bendraklasių, apkabino buvusius mokytojus, auklėtojus, džiaugėsi galėdami ir vėl susitikti. Vakare laukė siurprizas – bendrą koncertą surengė buvę mokyklos mokiniai, kurie juokaudami pasivadino Mažeikių 1-osios vidurinės mokyklos jungtiniu ansambliu.

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija didžiuojasi savo esamais ir buvusiais mokiniai, džiaugiasi svarbiais jų pasiekimai. Per šimtametę gimnazijos istoriją, ji ne kartą keitė pavadinimą ir statusą. Išleido 93 laidas ir kone 6 000 tūkstančius abiturientų.

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos