Mažeikių lopšeliuose-darželiuose – ekologiškas maitinimas

Žemės ūkio ministerija penktus metus tęsia iniciatyvą skatinti vaikus maitinti sveikatai palankiais ir kokybiškais produktais, taip pat ir tiekiamais rinkai trumposiomis žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėmis.

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) 2023 m. pabaigoje  kvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigas teikti paraiškas ir gauti paramą 2024 m. vaikus maitinti ekologiškais bei pagal nacionalinės kokybės sistemą pagamintais maisto produktais.

Parama skirta 4 Mažeikių lopšeliams-darželiams:  „Bitutė“, „Buratinas“, „Delfinas“ ir „Eglutė“.

Parama dengiamas kainų skirtumas, susidarantis renkantis ekologiškus ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintus produktus vietoje įprastinių maisto produktų ir žaliavų, todėl ugdytinių tėveliams maitinimo paslaugos nebrangs.

Įstaigos įsipareigoja per paramos laikotarpį vaikų maitinimui įsigyti ne mažiau kaip 60 proc. ekologiškų ir pagal kokybės sistemas pagamintų maisto produktų. Vaikai maitinami ekologiškais, sveikatai palankiais maisto produktais iš visų 10 grupių: mėsos ir jos produktų, pieno ir jo produktų, kiaušinių, grūdų produktų, duonos bei pyrago gaminių, aliejaus ir riebalų, vaisių ir jų produktų, daržovių ir jų produktų, uogų ir jų produktų, kitų maisto produktų.

Kad vaikai valgytų lietuvišką, kokybišką produkciją, įstaigos sudarė sutartis su vietos ūkininkais bei kitais ekologinės gamybos sertifikatus turinčiais tiekėjais.

Lopšeliui-darželiui „Buratinas“ šiemet suteiktas Viešojo maitinimo veiklos ekologiškumo Sidabrinis ženklas, kuris reiškia, kad įstaigoje ekologiško maitinimo atitiktis siekia 60–90 proc.

Lina Šimkienė

Lopšelio-darželio ,,Delfinas“ direktorė

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos