Mažeikiškiai tautodailininkai dalyvavo Tautodailės metų paminėjimo ir liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ renginyje

Tautodailės metams skirtus renginius iškilmingai pradėjo liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatų paskelbimo ir vainikavimo iškilmės. Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigti „Aukso vainiko“ apdovanojimai yra svarbiausias šalies tautodailininkų, iškilių liaudies dailės kūrinių autorių, įvertinimas.

Šių metų baigiamojoje konkursinėje „Aukso vainiko“ parodoje buvo pristatyti dvidešimt aštuonių kūrėjų, geriausių savo apskričių meistrų, vertingiausi vaizdinės liaudies dailės, skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomųjų dailės šakų bei kryždirbystės kūriniai. Konkurse dalyvavo mažeikiškė, rankdarbių meistrė Adelė Monstavičienė.

Renginyje dalyvavęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, sveikindamas iškilmių dalyvius, pabrėžė, kad tautodailė – nuostabus mūsų paveldas, tradicija, per kurią šimtmečiais buvo perduota tautos siela, jos kultūros esmė: „Šiandien į tautodailę turime žvelgti kaip į aktualų kultūros lauką todėl, kad joje išreiškiamas darnus ryšys su pasauliu, darnus ryšys su vieta, kurioje gyvename. Šiuolaikiniams žmonėms tautodailė, folkloras padeda suprasti, kad žmogus nėra tik sau, jis yra ir tautai, ir bendruomenei, ir jį supančiam pasauliui“, – kalbėjo ministras.

A. Monstavičienei buvo įteiktas specialus diplomas už precizišką siuvinėjimą ir subtilų ornamentų komponavimą.

Nugalėtojais tapo ir simboliniais aukso vainikais buvo karūnuoti po vieną vaizduojamosios, taikomosios dailės ir kryždirbystės atstovą: alytiškis skulptorius Artūras Janickas už skulptūrėlių iš medžio kolekciją, audėja Aurelija Gražina Rukšaitė iš Kauno rajono už įspūdingus juostų kilimus ir kryždirbys Rimantas Zinkevičius iš Ukmergės krašto už kryždirbystės paminklus.

,,Aukso vainiką“ yra pelnę ir mažeikiškiai: 2018 m. buvo nominuotas kryždirbys A. Viskantas, 2013 m. nominuotas kalvis V. Mikuckis, 2014 m. – tradicinių amatų meistrai R. ir V. Ramanauskai.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos