Mažeikiškiai jubiliejinio Baltijos kelio dalyviai namo grįžo pakylėti

Pilni įvairiausių, žodžiais nenusakomų emocijų ir begalinės meilės Lietuvai – tokie į namus vėlų rugpjūčio 23-osios vakarą sugrįžo mažeikiškiai, trimis autobusais keliavę į Baltijos kelio 30-mečio minėjimą. „Esame vieningi ir labai laimingi, nuovargio – nė lašo“, – džiaugsmo neslėpė šios grupės išvykos organizatorė Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė.

Į Puškonis (Pasvalio r.) važiavo rajono gyventojai, Savivaldybės administracijos atstovai, politikai, tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“, šauliai. Visus šiltai sutiko vietos bendruomenė, pasveikino Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas. Prie Baltijos keliui atminti pastatyto kryžiaus padėtos gėlės, uždegtos žvakutės. Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios vikaras, kun. Antanas Mačius pašventino mažeikiškių stovėjimo vietą žyminčią medinę koplytėlę su šv. Jurgio skulptūrėle. Dėkodama už nuoširdžią bendrystę Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė Puškonių kaimo bendruomenei, jos pirmininkei Kristinai Smailienei įteikė padėkos raštą ir atminimo dovanėles. Puškonių bendruomenė mažeikiškiams padovanojo savo išleistus proginius, Baltijos kelio 30-mečiui skirtus magnetukus, kuriuose pavaizduota ir koplytėlė.

Pavakary rajono gyventojai iš Puškonių važiavo į Lietuvos–Latvijos pasienį, prie atminimo ženklo, skirto Baltijos keliui, kur vyko susitikimas „Baltijos kelias – tai mes“. Jame dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Latvijos Respublikos Prezidentas Egilis Levitas, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jam bekalbant keliu praūžė daugybė visureigių su Baltijos kelio simbolika, keletas lėktuvų, iš kurių byrėjo gėlės. Vėl simboliškai susikibta rankomis. Liepsnojo laužai, plazdeno dviejų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – vėliavos, skambėjo lietuviškos ir latviškos dainos.

Prieš 30-metį suvienijęs tris tautas, Baltijos kelias šiandien ir vėl atgimė, pakartodamas istorijos faktus ir primindamas, kokie galime būti vieningi ir stiprūs!

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos