„Mažųjų miestų ir miestelių paveldosaugos problemos: Viekšnių atvejis“

Rugsėjo 17–18 dienomis Mažeikių rajono savivaldybės vadovai – meras Vidmantas Macevičius ir administracijos direktorė Laima Nagienė, drauge su Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Štakonaite, paveldosaugos specialiste Rūta Končiute-Mačiuliene bei Viekšnių seniūnu Kornėlijumi Kryžiumi, dalyvavo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos surengtame praktiniame seminare „Mažųjų miestų ir miestelių paveldosaugos problemos: Viekšnių atvejis“.

Seminaro tikslas – identifikuoti Viekšnių miesto istorinės dalies paveldo apsaugos srityje kylančias problemas, ieškoti būdų, kaip jas spręsti. Paveldosaugos specialistai apžvelgė regiono kultūros paveldo tvarkybos ir statinių tvarkymo specifiką ir skirtumus, supažindino seminaro dalyvius su saugomų miestų ir miestelių tvarkybos galimybėmis, klaidomis, pateikė gerosios praktikos pavyzdžių.

Keletą dienų Viekšniuose dirbusi Kultūros paveldo centro specialistų komanda, vadovaujama direktoriaus Virgilijaus Kačinsko, išsamiai pristatė šio miesto istorinės dalies Vertinimo tarybos akto projektą.

Po teorinės dalies seminaras tęsėsi Viekšnių miesto gatvėse, apžiūrint kultūros vertybes, o ypač probleminius statinius. Buvo analizuojamos pristatyto Vertinimo tarybos akto nuostatų pritaikymo galimybės konkrečių medinio paveldo pastatų tvarkybos procese. Susitikta su vietos gyventojais – istorinės miesto dalies medinių namų savininkais ir naudotojais, išklausytos jiems kylančios pastatų tvarkymo problemos, atsakyta į klausimus.

Seminare savo nuomones ir lūkesčius išsakė Viekšnių seniūnas ir miesto gyventojai, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos vadovai ir specialistai, regioninių parkų specialistai, mokslininkai, architektai,  Kultūros paveldo departamento ir Kultūros paveldo centro vadovai bei specialistai, LR Seimo narys Valius Ąžuolas.

Kultūros paveldo departamento atstovų teigimu, nors seminaras organizuotas Viekšnių miesto kultūros paveldo apsaugos problemoms analizuoti, jo išvadas ir rezultatus bus siekiama pritaikyti identifikuojant, tikslinant ir tobulinant visos Lietuvos miestų ir miestelių medinio paveldo apsaugos teisinės bazės reglamentavimą.

Kultūros ir sporto skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos