Mažės vandens kaina

Kitąmet mažeikiškiams geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina mažės apie 3 proc., o paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina mažės kone perpus.

Mūsų rajono gyventojams, gyvenantiems daugiabučiuose namuose ir perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas, dabar tenka mokėti 2,19 euro už kubinį metrą. Nuo sausio ši kaina sumažės iki 2,13 euro. Individualių namų gyventojams vienas suvartoto vandens kubas pigs nuo 1,98 euro iki 1,92 euro.  Nors truputį padidės abonentinis mokestis, tačiau mažeikiškiai, sunaudoję daugiau nei du kubus geriamojo vandens, pajus sumažėjusių kainų naudą.

Kaip informavo UAB „Mažeikių vandenys“ direktorius Kęstutis Kazlauskas visoje šalyje keitėsi abonentinio mokesčio skaičiavimo metodika, tad nuo kitų metų sausio 1 d. abonentinis mokestis už apskaitos prietaisų priežiūrą ir vartotojų, gyvenančių daugiabučiuose namuose, aptarnavimą didės nuo 1,22 euro iki 1,31 euro. Individualių namų gyventojams šis mėnesinis mokestis keisis nuo 1,04 euro iki 1,11 euro. Direktoriaus teigimu, į pirminę abonentinio mokesčio skaičiavimo metodiką buvo įtrauktos tiesioginės išlaidos –  suvartoto vandens apskaitos skaitiklio keitimas, aptarnavimas. O pagal naują skaičiavimo metodiką į šią sumą yra įtrauktos ir netiesioginės išlaidos: ir transporto išlaidos, ir gyventojų informavimas apie kainas, ir kitos išlaidos. Tokie pakeitimai galioja visoje Lietuvoje. 

Dar vienas svarbus vartotojams palankių kainų pokytis –  45 proc. mažėja paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kaina. UAB „Mažeikių vandenys“ duomenimis, paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugos kaina mažės nuo 22 euro centų iki 12 euro centų už vieną kubinį metrą.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos