LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai domėjosi rajone veikiančiais grupinio gyvenimo namais

Šiandien, spalio 30 d., Mažeikiuose lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, kurie domėjosi, kokios socialinės globos paslaugos yra teikiamos Mažeikių mieste ir rajone gyvenantiems sutrikusio intelekto žmonėms.

Atvykusiesiems VšĮ „Vilties erdvė“ direktorė Stasė Radeckienė aprodė grupinio gyvenimo namus, kuriuose paslaugos teikiamos ištisus metus. Žmonės šiuose namuose gyvena dviejuose pastatuose – viename, 10 vietų pastate, gyvena sunkią protionę ir kompleksinę negalią turintys asmenys, o kitame, 16 vietų, gyvena turintys lengvesnę negalią, kurie ruošiami savarankiškam gyvenimui, kad ateityje galėtų gyventi savarankiškai ar su minimalia socialinių darbuotojų pagalba.  Gyvenimo namų gyventojams yra sudarytos palankios, žmogaus orumo nežeidžiančios ir artimos namų aplinkai gyvenimo sąlygos. Namų gyventojams teikiamos ir transporto paslaugos – organizuojamos ekskursijos, pažintinės ir poilsinės keliones.

Į Mažeikius atvykusius Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 m. veiksmų planu kūrimo darbo grupės narius Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SADM)  Socialinių globos įstaigų skyriaus vedėją Darių Pauliukonį, SADM Socialinės aprėpties departamento direktorę Violetą Toleikienę, Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorę Astą Kandratavičienę, SADM Socialinės aprėpties departamento socialinių paslaugų skyriaus patarėją Almirą Gecevičiūtę ir šio skyriaus specialistę Rasą Genienę pasitiko Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) mero pavaduotoja Irena Macijauskienė, Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Kekytė.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos