Laukiama kiemus tvarkyti norinčių rajono gyventojų paraiškų

Praėjusių metų vasarą Mažeikių rajone startavo daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų tvarkymo programa, kai prie kiemų remonto savo lėšomis prisideda ir patys gyventojai. Mažeikiškiai noriai dalyvavo ir teikė paraiškas, tad praėjusiais metais buvo pasirašytos 9 sutartys su gyventojais ir kiemuose pakeista asfalto danga. Šiemet taip pat jau vyksta paraiškų priėmimas.
Kasdien jaučiamas susidomėjimas šiuo pasiūlymu, jau sulaukta 10 paraiškų. Iki apklausos pabaigos, kuri numatyta balandžio 16-ąją, tikimasi sulaukti jų dar daugiau. Kaip ir praėjusiais metais sulaukta daugybės skambučių ir elektroninių laiškų. Mažeikių rajono savivaldybė, kaip ir pernai, taip pat ir šiais metais, prisidės iki 80 proc. lėšų.
Praėjusiais metais 9 daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai buvo sutvarkyti pagal rajono tarybos patvirtintą tvarką, kai prie kiemų remonto savo lėšomis prisideda patys gyventojai.
Gyventojai prie šio remonto prisidėjo nuo 20 procentų būtinos sumos iki 30 procentų, darbai šiuose kiemuose buvo atlikti bendrai už 59,5 tūkst. eurų, gyventojų prisidėjimas nuo namo buvo skirtingas – nuo 800 iki beveik 4 000 eurų. Ši suma priklausė nuo dangos būklės ir nuo tvarkomo ploto: jeigu tvarkomas tik pravažiavimas ar maža aikštelė, tai suma yra mažesnė, jeigu aikštelė išplatinta – suma padidėja. Kalbėjęs apie kiemų remontą Mažeikių rajono savivaldybės administracijos (toliau – Savivaldybės) Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa sakė, kad brangiausias projektas kainavo 19,5 tūkst. eurų, pigiausiai – 2 600 eurų.
Pernai kiemams tvarkyti buvo panaudota 475 tūkst. eurų, iš kurių sutvarkyta apie 40 kiemų. Šiais metais iš rajono biudžeto tam numatyta skirti 150 tūkst. eurų. Pasak A. Žiulpos, lėšos kiemams tvarkyti tikrai nėra didelės, geriausiu atveju jų gali užtekti tik tiems kiemams tvarkyti, kurių gyventojai prisidės prie šių darbų finansavimo. Visa tvarka, kaip pateikti paraišką, kaip šie darbai finansuojami, kaip jie atliekami, yra paskelbta Savivaldybės tinklalapyje Vietinio ūkio dalyje „Daugiabučių kiemų tvarkymas“, kur reikia rasti praėjusių metų gegužės 25-osios rajono tarybos sprendimą T1-154 „Dėl daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų dangų remonto, dalyvaujant fiziniams ir (ar) juridiniams asmenims, tvarkos aprašo patvirtinimo“. Jame pateikta visa aktuali kiemų tvarkymo informacija. Pirmiausia gyventojai privalo susirinkti ir nuspręsti, kad sutinka prie darbų prisidėti savo lėšomis. Didžioji dalis turto savininkų tam turi pritarti ir pateikti prašymą – visa tai galima rasti minėto rajono tarybos sprendimo priede.
Praėjus paraiškų priėmimo terminui, per mėnesį komisija privalės įvertinti kiekvieno daugiabučio namo gyventojų pateiktą paraišką, nustatyti prioritetus ir suteikti balus. Kaip informavo A. Žiulpa, daugiausia balų – 50 – yra suteikiama už gyventojų įnešamą indėlį (kuo didesniu procentu bus prisidedama prie darbų, tuo aukštesnis bus vertinimo balas), 30 balų skiriama už tai, kiek kiemas yra naudojamas kitų namų ar įstaigų ir ar jis yra pravažiuojamas, ir 20 balų – už tai, kokia yra jo būklė (maksimali balų suma skiriama už labai blogą būklę, už gerą skiriami simboliniai du balai).
Suskaičiavus balus, bus sudaroma projektų pirmumo lentelė, gyventojai ar jų atstovai bus kviečiami pasirašyti sutartį, po sutarties pasirašymo suplanavus darbus jie bus atliekami. Bus apskaičiuojama kiekvieno namo kiemo tvarkymo darbų sąmata, ji aptarta su gyventojais ir tik tada prasidės tvarkymo darbai.
Tikimasi, kad per šiuos metus finansavimas kiemams remontuoti bus peržiūrėtas ir padidės, bus galima sutvarkyti kuo daugiau kiemų, todėl gyventojai kviečiami teikti pasiūlymus.
Daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų dangų remonto, dalyvaujant fiziniams ir (ar) juridiniams asmenims, tvarkos aprašas numato galimybę prisidėti prie visų kiemo susiekimo infrastruktūros remonto darbų, taip pat šaligatvių apšvietimo, todėl gyventojai gali pasirinkti prisidėti prie jiems aktualiausios problemos sprendimo.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos