Lankytinas vietas nurodys nauji ženklai

Jau kone kiekvienas pastebėjo, kad Mažeikių rajone prie kelių įrengti informaciniai kelio ženklai, nurodantys kryptis į gamtos, kultūros paveldo ir kitus lankytinus objektus, o prie pačių objektų – informaciniai stendai. Taip pažymėtos lankytinos vietos, esančios keturias savivaldybes jungiančiame turizmo maršrute.

Mažeikių rajono savivaldybė, siekdama padidinti Mažeikių rajono ir Telšių regiono kultūros ir gamtos paveldo aktualumą, lankomumą ir žinomumą kartu su dar 3 – Telšių, Plungės ir Rietavo – savivaldybėmis įgyvendina iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Telšių regiono savivaldybes jungiančių turizmo trasų informacinės infrastruktūros plėtra“.

Mažeikių rajone iš viso įrengti 122 ženklai, iš kurių 73 kelio ženklai, 38 informaciniai stendai, 10 kryptinių rodyklių ir 1 didysis informacinis stendas bus įrengtas prie įvažiavimo į Mažeikius, Laisvės g. Nauji informaciniai stendai ir nuorodos bus naudingos ir rajono svečiams, ir rajono gyventojams. Jie sudarys bendrą ir vienodą informacinę sistemą visame Telšių regione, nes bus išdėstyti įvažiavimuose į miestus, prie lankytinų objektų ir kitose vietose. Kelio ženklai nurodys kryptį link objektų, kuriuos kviečiama aplankyti.

Tikimasi, kad šių priemonių įgyvendinimas suteiks daugiau informacijos apie lankytinus objektus savivaldybėse, padės turistams lengviau rasti norimus objektus, padidins domėjimąsi kultūros, gamtos paveldo objektais, prisidės prie darnios turizmo informacinės ir ženklinimo sistemos sukūrimo, paskatins atvykstamąjį turizmą, turės įtakos vietos smulkaus ir vidutinio verslo vystymuisi.

Projektui įgyvendinti numatyta suma – kone 600 tūkst. eurų, iš jų kone 89 tūkst. eurų Mažeikių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos