KVIEČIAME REGISTRUOTIS IR VYKTI Į BALTIJOS KELIO 30-MEČIO MINĖJIMO RENGINIUS

Rugpjūčio 23 d. Baltijos kelyje, prie savo prieš 30 metų pastatytų koplytstulpių, kryžių ir kitų atminimo ženklų, rinksis Lietuvos miestų ir rajonų žmonės, bus deginami laužai, vyks vakaronės. Mažeikių rajono savivaldybės administracija kviečia gyventojus vykti į Baltijos kelio jubiliejinių metų minėjimą ir iškilmingai paminėti Baltijos tautų vienybės ir jų laisvės siekio trisdešimties metų sukaktį.

Autobusai rugpjūčio 23 d., penktadienį, 12.00 val. išvyks iš automobilių stovėjimo aikštelės, esančios Laisvės gatvėje (priešais Savivaldybę, prie TOPO centro). BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA. Iki rugpjūčio 21 d., trečiadienio, 17.00 val. užsiregistruoti galima paskambinus šiais telefonais: (8 443) 90 686 arba 8 699 58582.

Gyventojai, vyksiantys su savo transportu, turi važiuoti A4 keliu (kilometrai skaičiuojami nuo Panevėžio miesto iki Lietuvos ir Latvijos pasienio) iki 56 km esančio kryžiaus. Automobilius galima pastatyti 55,4 km Puškonių kaimo pabaigoje, Ramužių gatvėje.

Mažeikių rajono gyventojai, kaip ir prieš 30 metų, vyks į Puškonių kaimą (Pasvalio r.). Čia rengiamas susitikimas su vietos bendruomene, koncertas, bus padėtos gėlės bei uždegtos žvakutės prie Baltijos keliui atminti pastatyto kryžiaus. Puškonių bendruomenė šia proga rengia savo kraštietės audėjos Virginijos Tribienės austų juostų parodą. Taip pat bus pašventinta medinė koplytėlė su šv. Jurgio skulptūrėle, žyminti mažeikiškių stovėjimo vietą. Po koplytėlės šventinimo ir susitikimo su vietos gyventojais vyksime į Lietuvos–Latvijos pasienį, prie atminimo ženklo, skirto Baltijos keliui, kur 17.00 val. vyks susitikimas „Baltijos kelias – tai mes“. Jame dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Latvijos Respublikos Prezidentas Egilis Levitas.

1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos kelias žmonių rankų grandine sujungė 620 kilometrų nuo Vilniaus (Gedimino bokšto) per Rygą (Laisvės paminklas) iki Talino (Tompėjos bokšto). Stovėjusieji Baltijos kelyje pasmerkė Molotovo ir Ribentropo paktą, jo slaptuosius protokolus, demonstruodami taikų ryžtą būti nepriklausomi. Trys Baltijos tautos parodė gražiausią savitarpio supratimą ir vienybę.
Daugelis iš mūsų stovėjome Baltijos kelyje ir buvome stipri šios, tautas vienijusios, grandinės dalis.
Šiemet, minint Baltijos kelio 30 metų sukaktį bei pažymint Ribentropo Molotovo pakto 75-metį, turime vėl būti drauge, dalyvauti renginiuose, išreikšdami tikėjimą valstybe ir vienybe.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos