Kviečiame dalyvauti plenero-kūrybinių dirbtuvių „Odė bažnyčiai“ veiklose

Liepos 18 d., ketvirtadienį, 12.00 val., Sedos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje prasidės profesionalių menininkų pleneras-kūrybinės dirbtuvės, vyksiančios iki liepos 21 d. 16.00 val.

Kviečiame Mažeikių rajono gyventojus ir svečius apsilankyti paskaitose bei kituose užsiėmimuose, kartu stebėti meno kūrinių gimimą.

Kūrybinių dirbtuvių idėja: būti įkvėptiems bažnyčios didingumo, maldos aplinkos, sakralaus meno. Duoklė aplinkai ir grožiui.

Dalyviai:

Rytis Šeškaitis, fotografas (Vilnius)

Vaida Blistrubienė, tapytoja (Seda)

Algirdas Stankus, kalvis (Viekšniai)

Asta Norkutė, grafikė (Švedija, Mariestad)

Rasa Tamošiūnienė, tapytoja (Mažeikiai)

Virginijus Tamošiūnas, tapytojas (Mažeikiai)

Mykolas Pačkauskas, skulptorius, (Vilnius)

Jurgita Kristina Pačkauskienė, menotyrininkė (Vilnius)

Paskaitos (Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje):

Rytis Šeškaitis – „Kūrybos įkvėptas“ liepos 18 d. 14 val.;

Jurgita Kristina Pačkauskienė – „Krikščioniško meno ištakos: vaizdas ir prasmė“ liepos 18 d. 16 val.;

Algirdas Stankus – „Kryždirbystės ypatumai“ liepos 19 d. 12 val.;

Povilas Šverebas – „Seda, jos istorija“ liepos 19 d. 15 val.;

Asta Norkutė – „Kūrybinės grafikos dirbtuvės“ liepos 20 d. 14 val.;

Genoveita Gricienė – pažintinis pasivaikščiojimas po Sedą (laikas derinamas).

Liepos 20 d., šeštadienį, 18.00–19.00 val. plenero dalyvių kūrybos darbų pristatymas vietos bendruomenei ir svečiams.

Plenero metu menininkai užsiims kūrybinėmis veiklomis, susitiks su vietos bendruomene, svečiais, o savo kūrinius dedikuos Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčiai. Į susitikimus su menininkais kviečiami daile, fotografija bei skulptūra besidomintys Mažeikių rajono gyventojai ir svečiai. Vyks paskaitos, pažintiniai pasivaikščiojimai, kūrybiniai užsiėmimai su vietos bendruomenės vaikais ir jaunimu.

Vieta plenerui pasirinkta neatsitiktinai. Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios statinių kompleklas – vienas iš vertingiausių kultūros paveldo objektų Mažeikių rajone. Sedos miestas, kaip vietovė, taip pat yra unikali, vertinga, įtraukta į šalies kultūros vertybių registrą. Renkantis vietą buvo atsižvelgta ir į vietos bendruomenės pageidavimus, patirtį, iniciatyvas ir nuveiktus darbus saugant bei puoselėjant kultūros paveldą.

Tikimasi, kad pleneras taps tradiciniu, „keliaujančiu“ po kitas svarbias ir vertingas Mažeikių rajono vietoves, įkvepiančias menininkus kūrybai. Plenerų metu sukurti darbai liks vietos bendruomenėms ir prisidės prie patrauklesnės turizmui aplinkos kūrimo.

Rugsėjo 21 d. Sedoje vyks Europos paveldo dienų atidarymo renginys, kuriame dalyvaus ne tik sediškiai, mažeikiškiai, bet ir bendro Mažeikių, Plungės ir Šilalės rajonų savivaldybių parengto projekto iniciatoriai bei minėtų rajonų kultūros paveldo mylėtojai. Renginyje bus pristatyti galutiniai, plenero metu ir vėliau sukurti kūrybos darbai.

Plenero-kūrybinių dirbtuvių organizatoriai: Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyrius, Inesa Stankienė, Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija, Sedos kultūros centras, bendruomenė, seniūnija.

Renginys finansuojamas Mažeikių rajono savivaldybės ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos lėšomis.

Kultūros ir sporto skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos