Kultūros paveldui – išskirtinis dėmesys

Mažeikių rajone įvairiose bažnyčiose, koplyčiose, kultūros paveldo objektuose vyksta didesni ar mažesni tvarkybos darbai. Gausu įvairių mokymų, seminarų, pristatymų, konferencijų, pažintinių išvykų, archeologinių žvalgymų, kuriose noriai dalyvauja kultūros paveldu besidomintys gyventojai. Yra ir tradicija tapusių renginių – Europos paveldo, Žydų kultūros dienos. Kultūros paveldo objektus bei jų fragmentus išvysti galime kasdien – rajono keliais ir miesto gatvėmis važinėja autobusas, puoštas jų nuotraukomis.

Iš Kultūros veiklos ir sporto plėtros programos šiemet Mažeikių rajone padaryta išties nemažai darbų, kurie paįvairins miesto ir rajono gyventojų bei svečių laisvalaikį, leis labiau pažinti savo kraštui būdingą architektūrą, meno kūrinius. Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) lėšomis už 14,7 tūkst. eurų šią vasarą buvo atlikti Mažeikių evangelikų liuteronų bažnyčios bokšto remonto darbai, įrengta ir lankymui pritaikyta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria miesto panorama. Mažeikių stačiatikių Dievo Motinos ėmimo į dangų cerkvės stogo tvarkybos darbams buvo skirta 5,2 tūkst. eurų.

Tirkšlių Kristaus Karaliaus parapijai priklausančios kapinių koplyčios tvarkybos ir remonto darbams atlikti panaudota 17 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus restauruotas skiedrinis koplyčios stogas, mediniai lietvamzdžiai, pakeisti langai, įvesta elektra, įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, lauko apšvietimas. Šiuo metu parapijos klebono iniciatyva tvarkoma koplyčios altorinė dalis, ruošiamasi įrengti nuolatinę metalinių kryžių ekspoziciją.

Sedoje visi pastebi restauruotą Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios varpinę, sutvarkytą bažnyčios šventoriuje esantį pagalbinį statinį. Tvarkybos ir remonto darbams iš savivaldybės biudžeto išleista 35 tūkst. eurų. Restauruotas koplytstulpis, sediškių vadinamas Mūro kryžiumi.

Lėšų šiemet skirta ir Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios granitinės grindų dangos klojimo, lubų ir sienų renovacijos darbams, Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios vidaus laiptinių ir antrojo aukšto įrengimo darbams, rengiamas Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios varpinės tvarkybos darbų projektas.

Numatyta lėšų Ukrinų Šv. Antano Paduviečio bažnyčios stogo tvarkybai. Ukrinų parapijos tikintieji, norėdami prisidėti prie šių darbų, yra surinkę 7 tūkst. eurų. Viešųjų pirkimų konkursas jau įvyko, tad netrukus bus pasirašyta sutartis su tvarkybos konkursą laimėjusia įmone.

Atlikta daug mažų, bet naudingų darbų. Laižuvos seniūnijos žemėlapiui sukurti ir įsigyti buvo skirta 340 eurų. Žemėlapis panaudotas informaciniam stendui, kuriame sužymėtos lankytinos seniūnijos vietos.

Sedos seniūnijos Rimolių piliakalniui ir jo prieigoms tvarkyti bei paruošti Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventei skirta 300 eurų. Sedos bendruomenei Savivaldybė skyrė dar 612 eurų Valstybės dienos minėjimo šventei ant Rimolių piliakalnio, kur jau antrus metus iš eilės rajono gyventojai giedojo Tautišką giesmę, organizuota Mažeikių rajono moksleivių išvyka „Laisvės gynėjų takais“ ir apmokėtos išlaidos.

Viekšnių vaistinės pastato paprastojo remonto projekto parengimas kainavo 6,65 tūkst. eurų. Tirkšlių kultūros centrui 1,9 tūkst. eurų skirta 1928 metais (Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečiui paminėti) Tirkšliuose pastatytam mediniam koplytstulpiui su metaline saulute atnaujinti. 650 eurų skirta Ventos regioniniam parkui lankstinuko-turistinės schemos po Viekšnius ir jų apylinkes leidybai bei 2 tūkst. eurų festivaliui „Gyvoji istorija“ organizuoti.

2000 Eur gauti iš Kultūros paveldo departamento Europos paveldo ir Žydų kultūros dienų renginiams organizuoti, prie šių veiklų finansiškai prisidėjo ir Savivaldybė.

Savivaldybė remia ne tik renginius, tvarkybos darbus, bet prisidėjo išleidžiant knygą apie Mažeikių krašto piliakalnius.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos