Kultūros paveldo statinių savininkai ir valdytojai kviečiami dalyvauti „FIXUS Mobilis“ projekto atrankoje

Kultūros paveldo centras drauge su partneriais – Kultūros infrastruktūros centru, Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos, „KA Arbeidsgiver organisasjon for kirkelige virksomheter“ ir „Riksantikvaren“ (Norvegija) – vykdo projektą „FIXUS Mobilis“, kuriuo siekiama gerinti kultūros paveldo valdymą skatinant priežiūrą.


Vykdant šį projektą kuriama kultūros paveldo objektų stebėsenos ir priežiūros sistema bei stiprinamas kultūros paveldo objektų valdytojų sąmoningumas ir objektų priežiūros įgūdžiai. Specialiai projektui suburtos mobilios komandos su skirtingų sričių specialistais vykdo tvarkybos darbus.
„FIXUS Mobilis“ specialistų komanda detaliai apžiūri visas, net ir sunkiai prieinamas statinio dalis, esant poreikiui, atlieka nedidelės apimties priežiūros darbus, paima mėginius būtiniems laboratoriniams tyrimams. Savininkui pateikiama statinio apžiūros ataskaita – pastato techninės būklės vertinimas ir tolimesnės priežiūros planas. Nepriklausomi „FIXUS Mobilis“ specialistai konsultuoja ir atsako į klausimus apie pastato priežiūrą bei tvarkybą.
Kviečiame Mažeikių rajone esančių kultūros paveldo statinių savininkus ir valdytojus dalyvauti „FIXUS Mobilis“ projekto atrankoje ir gauti nemokamą praktinę konsultaciją iš profesionalų, padėsiančių jums prižiūrėti ir patarsiančių praktiškai, ką daryti, kad jūsų namai, dvaro sodybos pastatai ar kitas paveldo objektas kuo ilgiau išliktų puikios būklės.


Projekto tikslas – padėti asmenims, kuriems sunku pagal visus įstatymų reglamentus teisingai prižiūrėti kultūros paveldo objektą negaunant finansavimo, supažindinti juos su eiga, nukreipti teisinga linkme suteikiant praktiškus, naudingus patarimus, kaip patiems prižiūrėti pastatą pagal paveldo apsaugos reikalavimus. Užpildę anketą projekto puslapyje https://www.fixusmobilis.lt/ jūs turėsite galimybę dalyvauti atrankoje.
Registruoti objektą prevencinei apžiūrai gali visų kultūros paveldo statinių, registruotų Kultūros vertybių registre, savininkai ir (ar) valdytojai – tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.


Projekte gali dalyvauti visoje Lietuvoje esantys kultūros paveldo statiniai, kurie yra naudojami ir geros ar patenkinamos būklės. Avarinės būklės ir apleisti objektai nėra tikrinami.


„FIXUS Mobilis“ komandos statinio apžiūra, atlikti darbai, sunaudotos medžiagos bei pateikiama ataskaita (pastato techninės būklės įvertinimas ir priežiūros planas) savininkams ir (ar) valdytojams nieko nekainuoja.


Projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo kultūros programos 2014–2021 m. lėšų su pagrindiniais partneriais Lietuvoje ir Norvegijoje. Projektui įgyvendinti skirta daugiau nei 1,5 mln. eurų. Per 3 metų projekto įgyvendinimo laikotarpį komandos planuoja suteikti paslaugas 200 objektų.


Daugiau informacijos „FIXUS Mobilis” tinklalapyje ar Facebook paskyroje, taip pat Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje tel. (8 443)  90 682 (vyriausioji specialistė Aistė Jokubauskienė).


Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos