Kovo 11-ąją – lietuvių liaudies šokių ritmas ir žemaitiška tarmė

Vakar, kovo 11 d., visa Lietuva šventė Laisvę – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Švęsti Kovo 11-ąją mažeikiškiai pradėjo susirinkę Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, kur šv. Mišias aukojęs kun. Klemensas Jaraminas kvietė maldai už visus mus – Laisvės, Nepriklausomybės ir Lietuvos statytojus bei už tuos, kurie savo gyvybes yra paaukoję ant Laisvės ir Nepriklausomybės aukuro.

Po šv. Mišių mažeikiškiai pakviesti į Mažeikių rajono tautodailininkų parodos atidarymą, o vėliau ir į Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų, jaunimo liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ šventinį koncertą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Susirinkusiesiems, kurie vos tilpo salėje, puikią nuotaiką dovanojo Lietuvoje geriausiu pripažintas šokių kolektyvas. Šoko ne tik dabartiniai kolektyvo nariai, bet sugūžėjo ir nemažas būrys „Kauškučio“ veteranų. Ant scenos lipo ir savo žemaitiška tarme stebino mažieji rajono gyventojai – jau net trejų metukų sulaukęs vyrukas, vardu Benas, žemaitiškai rėžė apie nepaklusnų šuniuką.

Susirinkusiuosius sveikino Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė. „Niekada nepamirškime savo šaknų, mylėkime ir gerbkime mūsų visų brangią Tėvynę. Kiekvienas iš mūsų ją statome savo darbais ir poelgiais. Švęskime Laisvę ir Nepriklausomybę“, – sakė I. Macijauskienė.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos