Konferencijoje apie profesinio mokymo ateitį ir laukiančius iššūkius

Šiandien, gegužės 21 d., Mažeikių politechnikos mokykloje vyko Respublikinė konferencija apie darbu grindžiamo mokymo taikymą Europos Sąjungos šalyse. Projekte dalyvavę savivaldos, verslo ir švietimo įstaigų atstovai pristatė iš užsienio šalių parsivežtas dualinio mokymosi patirtis. Visos trys šalys pasirašiusios rekomendacijas sieks jas įgyvendinti Mažeikių rajone.

Projekto dalyviai šį pavasarį lankėsi trijose valstybėse – Vokietijoje, Portugalijoje ir Prancūzijoje, kuriose domėjosi profesiniu mokymu, bendradarbiavimu tarp vietos savivaldos, verslo ir mokymo įstaigų sudarant palankiausias mokymosi sąlygas jauniems asmenims. Šiandien visų trijų grupių atstovai išsamiai pristatė, kaip darbu grindžiamas mokymasis šiose šalyse, koks galėtų būti daugiašalis socialinis dialogas ir pateikė rekomendacijas, kurias būtų galima įgyvendinti mūsų rajone. Po diskusijų apibendrinus visų pateiktas rekomendacijas ir surašius jas į vieną dokumentą trijų šalių atstovai – Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, laikinai einanti Mažeikių politechnikos mokyklos direktoriaus pareigas Stasė Čupkovienė, Mažeikių verslininkų asociacijos vykdančioji direktorė Roberta Žaltkauskienė – jas pasirašė, tuo patvirtindami, kad Mažeikių rajone bus siekiama kuo efektyviau išnaudoti turimą mokslo bazę ir įdiegti dualinį mokymą.  

Idėja ir noras Mažeikių rajone mokinius ugdyti pagal dualinio mokymo modelį sklando jau keletą metų. Dualinis, darbu grindžiamas mokymas – galimybė išmokti profesijos ir lengvai įsilieti į darbo rinką. Tai profesijos mokymo būdas, kuriame teorinis ir praktinis mokymas yra atskirti bei vykdomi dviejose vietose: mokymo institucijoje, kuri atsakinga už mokymo programos teorinę dalį ir verslo, gamybos ar paslaugų įmonėje, kuri atsakinga už praktinių įgūdžių ir kompetencijų perdavimą. Taikant tokį mokymo modelį būtų siekiama ruošti kvalifikuotus, koja kojon su laikmečiu žengiančius, su naujausiais įrenginiais bei technika dirbti sugebančius specialistus.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos