Koncertas visai šeimai – V. Kernagį prisimenant

Spalio 28 d., sekmadienį, 14 val. Mažeikių kultūros centre Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro koncertas visai šeimai „Teisingos dainos“, skirtas Vytautui Kernagiui atminti. Šį koncertą muzikinio teatro kūrėjai skiria Vytauto Kernagio 10-osioms mirties metinėms.
„Teisingos dainos yra tos, kurios tave papildo. Kurios tau kai ką duoda ar suteikia jėgų judėti į priekį. Manau, būtent tokia yra Vytauto Kernagio kūryba. Kiekviena jo daina pasakoja istoriją. Ar tai būtų „Baladė apie Severiutę“, ar „Baltas paukštis“, ar „Žemutinių pilių šventė (Kansaras)“. Namuose šių dainų klausome. Visi mūsų vaikai užaugo klausydami „Baltojo Nieko dainelių“. Manau, daugelis vaikų galėtų savo muzikinę kelionę pradėti būtent nuo šių dainų.“ – teigia V. Kernagio sūnus Vytautas.
V. Kernagis – lietuvių muzikos, dainuojamosios poezijos atlikėjas ir autorius, pramoginių renginių režisierius, televizijos laidų vedėjas. Dainuojamosios poezijos pradininkas Lietuvoje. Vytauto Kernagio kūrybos diapazonas yra toks platus ir gilus, kad kiekvienas klausydamas jo dainų V. Kernagį atranda savaip. Maestro be proto mylėjo publiką, nežmoniškai gerbė sceną ir visada žinojo, ką nori pasakyti ir perduoti savo dainomis. Niekada nedarė to šiaip sau, tuščiai.
„Kiekvienas žmogus turi savo suvokimą. Kernagio dainų teisingumas yra toks: pirmiausia kūrinys turi būti įdomus ne tik man, bet ir klausytojui. Jeigu taip atsitinka, tada daina nemiršta ir įveikia visus laiko išbandymus. Teisinga yra tai, kas nuolat jaudina“, – kadaise sakė maestro V. Kernagis.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos