Kitąmet šalpos pensijas mokės „Sodros“ teritoriniai skyriai

Nuo sausio 1-osios keičiasi Lietuvos Respublikos šalpos pensijų įstatymas. Juo vadovaujantis pašalpos išmokų skyrimas ir mokėjimas pavedamas „Sodros“ teritoriniams skyriams.  Kartu su šalpos išmokomis jiems perduodamas ir transporto išlaidų tikslinių kompensacijų skyrimas ir mokėjimas. Dėl šių pakeitimų gyventojai nepatogumų nepatirs, nes pasikeitus mokančiai institucijai, asmenims, gaunantiems šalpos išmokas, išmokų mokėjimas bus tęsiamas be atskiro prašymo.  

Mažeikių rajono savivaldybės administracija aktyviai ruošėsi įstatymo pakeitimams. Jau išsiųsti pranešimai 1150 šalpos pensijų gavėjų. Pranešimuose pateikiama informacija apie tolesnę šalpos išmokų mokėjimo tvarką, taip pat kontaktinė informacija, jei kiltų klausimų. Baigti parengti dokumentai sklandžiam išmokų mokėjimui užtikrinti. Paruoštos sprendimų skirti ir mokėti šalpos išmokas dokumentų kopijos. Už 2018 m. gruodžio mėnesį pasirengta išmokėti šalpos išmokų už daugiau nei 211 tūkst. eurų. Suplanuota, kad kitiems metams Mažeikių rajonui šalpos pensijoms reikalingos lėšos siekia 2 mln. 395 tūkst. eurų.

Šalpos pensijas už gruodį sausio mėnesį jau mokės „Sodros“ teritoriniai skyriai. Jų mokėjimo būdas bus toks pat, kaip ir iki šiol. Niekas nesikeis ir žmonėms niekur eiti nereikės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad šalpos neįgalumo ir šalpos senatvės pensijos skiriamos ir mokamos asmenims, neturintiems teisės gauti didesnių arba tokio paties dydžio valstybinių socialinio draudimo pensijų, valstybinių pensijų, kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas, valstybinių signataro rentų, valstybinių signataro našlių ir našlaičių rentų, rentų buvusiems sportininkams, kompensacinių išmokų teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybiniams darbuotojams ir kitų periodinių pensinio pobūdžio išmokų, mokamų iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto ar valstybės biudžeto lėšų, pagal Lietuvos Respublikos pensijų kaupimo įstatymą ir Lietuvos Respublikos papildomo savanoriško pensijų kaupimo įstatymą gaunamų pensijų išmokų, užsienio valstybių pensijų ir kitų periodinių pensinio pobūdžio išmokų.

Informacija išmokų klausimais nuo 2019 m. sausio 1 d. bus teikiama „Sodros“ teritoriniuose skyriuose arba „Sodros“ informacijos centro telefonu – 1883. O tikslinės kompensacijos (nuolatinės priežiūros (pagalbos) arba slaugos) ir toliau bus skiriamos Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje, kilus klausimams dėl tikslinių kompensacijų skyrimo arba mokėjimo informacija teikiama telefonu (8 443) 90 676.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos