Kelių, gatvių, šaligatvių valymas – vienas svarbiausių darbų žiemą

Ši žiema nepagailėjo nei sniego, nei lietaus. Ryte slidu, popiet jau pūga, o po to ir vėl atodrėkis. Vienas svarbiausių darbų tokiu oru rajono ir miesto kelių, gatvių, šaligatvių ir pėsčiųjų takų valymas. Pagal sudarytas sutartis juos prižiūri net keturios bendrovės ir darbus žiemos sezonu jos atlieka pagal sudarytą kategorijų sąrašą.
Miesto gatvės suskirstytos į priežiūros lygius
Mažeikių mieste gatvių važiuojamąją dalį prižiūri UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“. Darbai gatvėse, pasnigus ar šiaip pablogėjus eismo sąlygoms, pradedami nuo ketvirtos valandos ryto ir vyksta iki dešimtos valandos vakaro, o jei sudėtingos oro sąlygos ؘ– ir visą parą.
Visos miesto gatvės suskirstytos į keturis priežiūros lygius. Pirmajam lygiui priklauso penkios pagrindinės – Skuodo, Žemaitijos, Laisvės, M. Daukšos ir Tirkšlių gatvės, antrajam vienuolika – Gamyklos, Naftininkų, M. Daukšos, Ventos, Pavenčių, Sedos, Židikų, Maironio, Birutės, Vasario 16-osios ir V. Kudirkos – gatvių. Trečiajam lygiui priklauso 8 gatvės, kurios sudaro jungtis tarp išvardytų gatvių, o ketvirtajam net 44 gatvės – tai privažiavimai prie kvartalų ir pramoninių rajonų.
Pirmajam lygiui priklausančios gatvės sudaro žiedą, kuris jungia senamiestį ir naujamiestį. Jos valomos pirmiausiai. Po to valomos antrojo lygio gatvės, kurios apima didesnį miesto žiedą. Jei labai blogos oro sąlygos ir tik baigus nuvalyti vėl pripusto, technika grįžta į pagrindines gatves. Kai jos yra tinkamai nuvalytos ir pabarstytos, darbuotojai ir technika vyksta į trečiojo ir ketvirtojo lygio gatves.
Mieste iš viso yra šimtas kilometrų gatvių, į priežiūros lygius suskirstyta beveik pusė jų – 47,5 km. Šią dalį prižiūri UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“. Su šia bendrove Mažeikių rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) šiemet sudarė sutartį dvejiems metams.
Likusios gatvės yra valomos ir barstomos tik ypatingai sudėtingomis oro sąlygomis, darbai jose atliekami atskiru nurodymu, už juos mokama atskirai.
Šaligatviai ir pėsčiųjų takai valomi jau nuo ankstyvo ryto
Kaip teigė Mažeikių seniūnas Šarūnas Armonas, pagal sutartį per dvi valandas nuo snygio pabaigos pėsčiųjų takai turi būti nuvalyti ir pabarstyti, o ypač sudėtingomis oro sąlygomis (kai šaligatviai apledija per parą daugiau kaip du kartus, kai snygis trunka ilgiau kaip šešias valandas) šaligatviai privalo būti nuvalyti ir nubarstyti per tris valandas. Šį sezoną bendrovės technika neretai į miestą išvažiuoja jau trečią ketvirtą valandą ryto. Jeigu nesninga, šaligatviai ir pėsčiųjų takai turi būti nuvalyti iki pusės aštuonių ryto. Jie taip pat barstomi druskos ir smėlio mišiniu. Ir nors šaligatviai taip pat skirstomi į keturias kategorijas, šio išpilamo mišinio kiekis nepriklauso nuo jų – visos atkarpos prižiūrimos vienodai.
Pėsčiųjų takai ir šaligatviai, kaip ir gatvės, suskirstyti į keturias kategorijas, kurias lemia pėsčiųjų srautai. Pirmajai kategorijai priklauso dvidešimt penkių gatvių atkarpų šaligatviai – Žemaitijos gatvės nuo Naftininkų iki Senkelio gatvių, Žemaitijos gatvės nuo Ventos iki Naftininkų gatvių, Naftininkų gatvės nuo Gamyklos iki Pavenčių gatvių, M. Daukšos gatvės nuo geležinkelio iki Pavenčių gatvės, V. Kudirkos gatvės prie parko ir kiti. Antrajai kategorijai priklauso Draugystės gatvės takai nuo Sodų iki Taikos gatvių ir kitos 19 atkarpų. Skuodo gatvės takai, kaip ir dar septynios gatvių atkarpos, priklauso trečiajai kategorijai. Ketvirtajai priežiūros kategorijai priklauso 28-ios šaligatvių ir pėsčiųjų gatvių atkarpos, tarp kurių – Pramonės, Montuotojų, Židikų, Melioratorių ir Aušros gatvės.
Miesto pėsčiųjų takus ir šaligatvius, sudariusi sutartį su miesto seniūnija, prižiūri UAB „Raguvilė“.
Kelių valymas rajone
Mažeikių rajone šiuo metu yra pusketvirto šimto kilometrų krašto ir rajoninių Lietuvos automobilių kelių direkcijos pavaldumo kelių, kurių priežiūra rūpinasi akcinė bendrovė „Kelių priežiūra“, o mūsų rajone – šios įmonės Mažeikių kelių tarnyba. Ši įmonė sudarė sąrašą kelių, kuriuose didžiausias transporto priemonių srautas ir šioms atkarpoms skiriamas didžiausias dėmesys. Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa teigia, kad mūsų rajone krašto keliai yra valomi ir barstomi nuo septintos valandos ryto iki dešimtos valandos vakaro. Naktį kelininkai juose nedirba.
A. Žiulpa pažymėjo, kad gyventojai nuomonę ar problemas apie kelius gali išsakyti Lietuvos automobilių kelių direkcijos tinklalapyje lakd.lrv.lt: čia yra aktyvi nuoroda, reikia parašyti elektroninį laišką ir kelininkai operatyviai reaguoja, suteikia atsakymą ir ieško problemos sprendimo.
Antrus metus rajono kaimiškose seniūnijose žiemos priežiūros darbus atlieka konkursą laimėjusi bendrovė „Ecoservis projektai“, kurios darbuotojai valo 5 mln. kvadratinių metrų, barsto 800 tūkst. kvadratinių metrų kelių. Savivaldybė šią paslaugą yra nupirkusi, o darbus užsako seniūnai.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos