Karlskronoje pristatytas Mažeikių rajonas

Rugsėjo 24–25 d. Karlskronoje, Švedijoje, vyko kasmetinė konferencija „Baltic meeting point“. Joje dalyvavo šešių šalių – Švedijos, Vokietijos, Rusijos, Lenkijos, Estijos ir Lietuvos – delegacijos. Mūsų šaliai atstovavo dviejų savivaldybių – Mažeikių rajono ir Klaipėdos miesto – vadovai.

Karlskronoje lankėsi Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) meras Vidmantas Macevičius, mero patarėjas Virgilijus Radvilas, Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Reda Guerrero. Juos sutiko Karlskronos merė Sandra Bizzozero, Tarybos pirmininkė Gunilla Ekelof ir Savivaldybės administracijos direktorius Carl-Martin Laner. Aptartos verslo plėtros ir bendrų projektų vykdymo galimybės.

Savivaldybės mero patarėjas V. Radvilas konferencijoje pristatė Mažeikių rajoną. Svečiai iš Lietuvos buvo supažindinti su žiedinės ekonomikos principu veikiančia įmone „GIABׅ“, sėkmingai dirbančia su daugeliu pasaulyje žinomų kompanijų. Taip pat papasakota pirmojo pasaulyje ledo viešbučio „Icehotel“ atsiradimo istorija, jo veikimo principas.

Lektoriai skaitė pranešimus apie vis didesnį poreikį skaitmeninti viešąjį sektorių, kultūrinio paveldo išsaugojimo planų sudarymą, turistinių maršrutų sudarymą pasinaudojant vietinėmis įdomybėmis, tarptautinį bendradarbiavimą ir lyderystę. Diskusijų metu ieškota bendrų sąlyčio taškų su kitomis šalimis, esančiomis prie Baltijos jūros, kad atsirastų kuo daugiau galimybių pradėti ir įgyvendinti bendrus, mūsų kraštui naudingus, projektus.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos