Karantinas pratęstas dar mėnesiui – nauji ribojimai ir draudimai

Gruodžio 13 d., sekmadienį, naujoji Vyriausybė nusprendė karantiną skelbti iki kitų metų sausio 31 d. 24.00 val. Numatyti nauji ribojimai ir draudimai, kurie įsigalios gruodžio 16 d.: apribotas gyventojų judėjimas ir bendravimas, uždaromos ne maisto parduotuvės ir grožio salonai, ugdymas – nuotoliniu būdu. 

JUDĖJIMAS 

Iki 2021 m. sausio 3 d. ribojamas asmenų išvykimas iš savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimų giminaičių mirties ar į darbo vietą kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos. Ribojimas netaikomas vykstantiems į kitą savivaldybę, kurioje turi jiems priklausančio nekilnojamojo turto. 

Draudžiama judėti gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijoje ar už jos ribų dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą, išskyrus kai vykstama į darbą (darbo reikalais), prekybos vietą, į nekilnojamojo turto objektą, valdomą nuosavybės teise, laidotuves, dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų, kai ne daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariai vyksta pasivaikščioti atvirose vietose, taip pat kai vyksta prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų. 

BENDRAVIMAS 

Draudžiami daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio artimi kontaktai, taip pat rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja daugiau nei viena šeima ir (ar) vienas namų ūkis. 

PREKYBA

Draudžiama parduotuvių, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla. 

Draudimas netaikomas:

  • parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas;
  • maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose
  • internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose

PASLAUGŲ TEIKIMAS 

Draudžiama teikti grožio paslaugas, taip pat kitas paslaugas, kurių teikimo metu neišvengiamas kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir gavėjo.

Nedraudžiamos psichologinės pagalbos paslaugos, kurių neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu, taip pat lieka galioti kitos išimtys, kai sveikatos paslaugos gali būti teikiamos kontaktiniu būdu. 

Apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtos patalpos gali būti naudojamos tik asmenų izoliacijai. 

UGDYMAS 

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vykdomas nuotoliniu būdu. Ugdymo įstaigose ugdomi vaikai, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu ir kurių priežiūros nėra galimybės užtikrinti namuose arba vaikui paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas.

Pradinis, pagrindinis ir vidurinis ugdymas vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo specialiosiose klasėse ugdomus mokinius. 

Daugiau apie ribojimus: https://koronastop.lrv.lt/lt/naujienos/su-covid-19-susije-ribojimai-informacija-atnaujinta-2020-m-gruodzio-13-d

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos