Kapinėse jau veikia vandentiekis

Trečiadienį, gegužės 2 d., Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) mero pavaduotoja Irena Macijauskienė su Mažeikių seniūnu Šarūnu Armonu apžiūrėjo Geidžių kapines, kuriose gerinamos sąlygos lankytojams: jau pastatytas naujas 24 vietų kolumbariumas, veikia vandens tiekimo sistema.
Vicemerė su seniūnu išbandė vandens tiekimo sistemą. Po visas kapines išvedžiota 18 atšakų vandeniui tiekti, pastatyti bokšteliai su vandens čiaupais, įrengtos aikštelės, kad kapinių lankytojams būtų patogu įsipilti vandens ir nereiktų toli ieškoti vandens šaltinio. Vanduo į šią sistemą tiekiamas iš šalia įrengto vandens gręžinio. Kapinėse esanti 25 kub. m cisterna, kaip vandens rezervas, taip pat bus nuolat pripildoma. Tikimasi, kad tai patenkins gyventojų poreikius prižiūrint artimųjų kapavietes.
I. Macijauskienė taip pat apžiūrėjo naujai (papildomai) pastatytą kolumbariumo modulį. Papildomai suprojektuotos ir įrengtos 24 vietos. Pasikartojantis kolumbariumo modulis suprojektuotas iš 8-ių surenkamų segmentų. Viename segmente yra 3 nišos kriptoms, išdėstytos vertikaliai. Siekiant optimaliai išnaudoti nedidelę kolumbariumo aikštelę segmentai išdėstomi suglaudžiant jų nugarines kraštines, taip gaunant modulį po 12 kriptų priešingose pusėse. Jo kriptų angos dengiamos juodo šlifuoto granito plokštėmis, šonai ir stogas – pilko šlifuoto granito plokštėmis. Kiekvienoje kriptą dengiančioje plokštėje įmontuoti nerūdijančio plieno gėlių vazonėlių laikikliai ir žvakidės. Darbus atliko V. Venckutės individuali įmonė.
Vicemerė pasidžiaugė, kad prieš keletą metų įgyvendinta idėja pastatyti įrankių stendus  pasiteisino – daugelis noriai naudojasi kapų priežiūrai reikalingais įrankiais – šluotelėmis, kastuvais, grėbliukais, laistytuvais, kibirais. Seniūnijos darbuotojai, kapinių sargai prižiūri stendus, kai kurie žmonės patys papildo stendus savo atneštais įrankiais.
Taip pat visi kapinių lankytojai kviečiami tinkamai pasirūpinti atliekomis: žalienas mesti į joms skirtas ir pažymėtas vietas, kitas atliekas rūšiuoti.

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos