Kalbėta apie tymų plitimą ir privalomą imunoprofilaktiką

Nors paskutiniuoju metu Lietuvoje labai aktuali problema tymų plitimas ir nepakankamas gyventojų skiepijimas nuo užkrečiamųjų ligų, tačiau galime pasidžiaugti, kad Mažeikių rajone ši problema nėra jaučiama. Tačiau siekiant pasirengti galimam ligų paplitimui ir kontaktinių asmenų išaiškinimo užtikrinimui bei jų vakcinacijai gegužės 8 d., trečiadienį, Mažeikių rajono savivaldybėje buvo surengtas sveikatos priežiūros įstaigų atstovų pasitarimas.

Į pasitarimą atvykę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento atstovai kalbėjo apie tymų paplitimą ir imunoprofilaktiką ne tik rajone, bet ir apskrityje. Departamento vadovė Giedrė Ligeikienė pasidžiaugė, kad Mažeikių rajono savivaldybės gydymo ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose yra didelės skiepijimų apimtys ir atitinka Pasaulio sveikatos organizacijų rekomendacijas.

Specialistai pristatė, kad Mažeikių rajone yra registruotas 1 tymų atvejis, tad kalbėjo ir apie šios ligos atvejų valdymą. Dar kartą pateikta informacija apie tai, ką privalo atlikti kiekviena institucija nustačius įtariamą tymų atvejį, kaip suteikti visą reikalingą pagalbą. Taip pat kaip elgtis su asmenimis, turėjusiais kontaktą su užsikrėtusiuoju.

Susitikimo metu kilo nemažai diskusijų. Gydymo įstaigų atstovai klausė apie įvairių vakcinų kompensavimą. Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė patikino, kad padės šias abejones išsklaidyti – organizuos susitikimą su Ligonių kasų atstovais.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos