Jaunuoliai išradingai švenčia 101 Lietuvos gimtadienį

Vasario 15 d., penktadienį, iniciatyvūs Merkelio Račkausko gimnazijos gimnazistai aplankė Mažeikių rajono savivaldybės merą Antaną Tenį ir įteikė pirmąją, Mažeikių kraštą simbolizuojančią, dėlionės „101 dalis Lietuvos“ detalę.

Jaunimas sumanė linksmai ir išradingai švęsti jau 101 Lietuvos gimtadienį ir iš medžio pagamino Lietuvos maketą, kurį padalino į tiek dalių, kiek šiemet sukanka mūsų valstybei. Dalelytes išdalins ne tik Lietuvoje, bet ir išsiųs įvairiuose pasaulio kraštuose gyvenantiems lietuviams, lietuvių tautinėms bendrijoms. Dalelės pasklido ir Mažeikiuose, viena jų įteikta rajono savivaldybės vadovui. Įteikdami dalelę Lietuvos, gimnazistai pakvietė pasirašyti pačių sukurtą nutarimą – Lietuvos Nepriklausomybės ir patriotiškumo išsaugojimo aktą. Jį pasirašę žmonės pasižada ateinantį šimtmetį išsaugoti jiems įteiktą Lietuvos gabalėlį, kad po šimtmečio, o gal ir anksčiau, ji vėl būtų sudėta į vieną didelę Lietuvą.

Jaunuoliai tikisi, kad 101 detalę jiems pavyks įteikti Prezidentei Daliai Grybauskaitei ir jos parašu užbaigti Lietuvos Nepriklausomybės ir patriotiškumo aktą.

Gimnazistai pilietinę iniciatyvą „101 dalis Lietuvos“ registravo ir oficialioje svetainėje www.lrp.lt/vasario16.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos