Jau greit – nemokamas interneto ryšys viešosiose erdvėse

Greitu metu Mažeikiuose atsiras daugiau nemokamo belaidžio interneto (WiFi) erdvių. Mažeikių rajono savivaldybės administracija atsiliepė į Europos Komisijos (EK) iniciatyvos „WiFi4EU“ kvietimą ir gavo 15 tūkst. eurų belaidžio interneto ryšio zonoms viešosiose erdvėse įrengti.

Tokios ryšio zonos galės atsirasti aikštėse, parkuose, ar kitose savivaldybių pasirinktose viešose vietose. Belaidis interneto ryšys jose bus nemokamas ir veiks ne trumpiau kaip trejus metus. Kol kas dar svarstoma, kuriose Mažeikių erdvėse galėsime nevaržomai naudotis internetu. Šiuo metu vyksta procedūriniai dalykai, renkamas paslaugos teikėjas. Kai bus žinoma, kiek belaidžio interneto taškų bus galima įrengti, klausime mažeikiškių, kuriose vietose jiems tai būtų reikalingiausia. Planuojama, kad jis gali atsirasti Senamiesčio, Juodpelkio parkuose, kitose susibūrimo vietose.  

EK duomenimis, pagal programą „WiFi4EU“ finansuojami tinklai bus nemokami, juose nebus reklamos ir nebus renkami asmens duomenys. Finansavimas bus teikiamas tiems tinklams, kurie nedubliuos jau esamų nemokamų privačiųjų ar viešųjų panašios kokybės paslaugų. Savivaldybės sudarys sutartis su belaidžio ryšio įrengimo bendrovėmis ir bus atsakingos už šio ryšio prieigos zonų įrengimą bei eksploataciją.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos