Jau greit bus priimami prašymai nemokamam maitinimui gauti ir mokinio reikmenims įsigyti

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius primena, kad nuo liepos 1 d. priimami prašymai dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo: nemokamam maitinimui gauti bei mokinio reikmenims įsigyti. Mažeikių miesto gyventojai pateikti prašymus paramai gauti gali Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje (Stoties g. 18, Mažeikiai), seniūnijų gyventojai – vietos seniūnijose.         

Socialinė parama skiriama vaikams, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose ar pas kitą švietimo teikėją (išskyrus laisvąjį mokytoją) (toliau vadinama – mokykla) pagal bendrojo ugdymo programas, įregistruotas Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre (išskyrus suaugusiųjų ugdymo programas), ar priešmokyklinio ugdymo programą. Socialinė parama neskiriama vaikams, kurie mokosi ir pagal bendrojo ugdymo, ir pagal profesinio mokymo programas, taip pat vaikams, kurie yra išlaikomi valstybės arba savivaldybės finansuojamose įstaigose arba kuriems Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka nustatyta vaiko laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba). Nemokamas maitinimas neskiriamas mokiniams, jei tėvai yra atleisti nuo mokesčio už vaikų maitinimą mokyklų bendrabučiuose.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau vadinama – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio (183 Eur). Taip pat mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (244 Eur), atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus.

Dėl nemokamo maitinimo ir į paramos mokinio reikmenims įsigyti galima kreiptis iki 2019 m. spalio 5 dienos.

Dokumentai*, reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti:
1. tapatybę patvirtinantis dokumentas;
2. prašymas-paraiška gauti socialinę paramą mokiniams;

  1. pažymos apie gaunamas pajamas;
  2. įmonės, įstaigos, organizacijos, fondo ar antstolio išduota pažyma apie lėšas vaikui išlaikyti;
  3. žemės nuosavybės liudijimo arba pažymos apie turimą (nuomojamą) žemę kopija;
  4. santuokos, ištuokos, mirties faktą patvirtinantys dokumentai.

* Pareiškėjui nereikia pateikti dokumentų, jei informacija gaunama iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų.

Socialinės paramos skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos