Jau greit bus įteiktos Mažeikių rajono savivaldybės garbės piliečio regalijos

Mažeikių rajono garbės piliečių sąrašą papildė lietuviško choreografinio meno puoselėtoja ir skleidėja, Mažeikių choreografijos mokyklos direktorė, vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ įkūrėja ir meno vadovė Jolanta Tendienė. Tokį sprendimą priėmė Mažeikių rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į visuomenės ir Mažeikių rajono savivaldybės Apdovanojimų komisijos siūlymą. Apdovanojimas suteiktas už bendražmogiškųjų vertybių puoselėjimą, bendruomenės telkimą, nuopelnus kultūros ir švietimo srityse, Mažeikių vardo garsinimą šalyje bei užsienyje.
J. Tendienė gimė 1961 m. vasario 19 d. Marijampolėje. Nuo mažens Jolanta šoko įvairiuose kolektyvuose, o baigusi Valstybinės konservatorijos Klaipėdos teatrinio meno fakulteto Choreografijos katedrą ir įgijusi kultūros – švietimo darbuotojos, baletmeisterės choreografės specialybę, nuo 1983 m. pradėjo vadovauti Mažeikių vaikų muzikos mokyklos Choreografijos skyriui, kuris nuo 1993 m. tapo vaikų choreografijos mokykla. 1988 m. jauna specialistė subūrė vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblį „Kauškutis“. Šiandien ji vadovauja ne tik šokių studijai, bet ir Mažeikių choreografijos mokyklai. Ištekėjusi. Vyras Artūras. Užaugino du vaikus Eglę ir Karolį, kurie šoko „Kauškučio“ kolektyve ir nepamiršta jo net suaugę.
Šiuo metu J. Tendienės vadovaujamoje choreografijos mokykloje mokosi per tris šimtus mokinių. Mokyklos studijos – liaudiškų šokių „Kauškutis“ ir modernaus šokio „Niuansas“ – tarsi miesto vizitinė kortelė. Lyderiai choreografinės estetikos, kūrybiškumo, profesionalumo pavyzdžiai respublikos šokių kolektyvams. Ši mokykla yra viena iš papildomo ugdymo įstaigų, savo veikla taip išpopuliarinusi liaudies ir šiuolaikinius šokius, kad mūsų miestas šiandien laikomas labiausiai šokančių vaikų miestu Lietuvoje.
J. Tendienės vadovaujamas kolektyvas „Kauškutis“ jau 30 metų rengia vis naujas temines choreografijos programas, sukurta apie 30 šokio spektaklių. Kolektyvas visų respublikinių moksleivių, pasaulio lietuvių, Lietuvos dainų ir šokių šventės dalyvis, įvairių konkursų ir festivalių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje dalyvis ir laimėtojas. „Kauškutis“ ne kartą pripažintas prizininku Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių kolektyvų tarpe, o 2016-aisiais tapo absoliučiai geriausiu šokių kolektyvu Lietuvoje.
Jau greit pasidabinsianti Mažeikių rajono garbės piliečio regalijomis J. Tendienė moksleivių dainų, pasaulio lietuvių, Lietuvos dainų švenčių baletmeisterė arba vyriausioji baletmeisterių asistentė, ji kviečiama vesti seminarus respublikiniuose choreografų kursuose, jau dabar pakviesta dirbti 2020 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės kūrybinėje darbo grupėje. Moteris pelniusi daugybę apdovanojimų ir premijų tiek Mažeikių rajone, tiek respublikoje.
J. Tendienė – veikliosios Mažeikių krašto inteligentijos atstovė, žavinti savo išmone, meile ir ištikimybe kraštui, jo tradicijoms ir žmonėms. Gyvenime ji vadovaujasi M. K. Čiurlionio žodžiais: „Gyvenkime nuolat atviromis akimis viskam, kas gražu. Grožis visada buvo didelė jėga“.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos