Ir toliau švelninamos karantino sąlygos

Ir toliau švelninamos karantino sąlygos! 

Lietuvoje karantinas pratęsiamas iki gegužės 31 d., sekmadienio, 24 val. – tokį sprendimą priėmė Vyriausybė ir patvirtino dar švelnesnes karantino sąlygas. 

Kirpėjai ir teikiantieji nagų priežiūros paslaugas gali dirbti dėvėdami tik apsaugines kaukes, kurias būtina keisti po kiekvieno kliento.

Nuo gegužės 11 d. (pirmadienio) 

Leidžiama į Lietuvą atvykti Lenkijos piliečiams, atvykstantiems darbo, verslo ar studijų reikalais. Nuo gegužės 15 d. galės atvykti ir Estijos bei Latvijos piliečiai. Jiems ir Lietuvos piliečiams, parvykusiems iš Lenkijos (kai buvo vykstama verslo, darbo ar studijų reikalais), Latvijos ir Estijos, nebus taikoma privaloma 14 dienų izoliacija. 

Pradeda kursuoti keltai maršrutais Kylis–Rostokas –Travemiundė–Klaipėda, kai keleiviai neįlaipinami tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais žmonėmis. 

Leista mokyti visų rūšių transporto priemonių teorinio ir praktinio vairavimo, užtikrinant tinkamas higienos sąlygas. 

Nuo gegužės 18 d. (pirmadienio): 

Odontologai galės atlikti visas planines procedūras, laikydamiesi nustatytų reikalavimų, kad būtų užtikrintas ir pacientų, ir pačių specialistų saugumas.

Pacientus gydymo įstaigose bus galima lankyti gydančio gydytojo leidimu ir įstaigos vadovo nustatyta tvarka. 

Pradeda veikti darželiai ir priešmokyklinės grupės. Visos mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos lieka uždarytos. 

Galės vykti užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminai (įskaitos) asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas, tuo atveju, jeigu egzamine dalyvaus ne daugiau kaip 10 žmonių bei užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas vienam egzamino dalyviui ir tarp žmonių išlaikomas 2 metrų atstumas.   

Veiklą pradeda vaikų ir žmonių su negalia dienos ir užimtumo centrai. Pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centrai ir toliau lieka uždaryti.

Galima organizuoti renginius atvirose erdvėse, kuriuose dalyvautų ne daugiau nei 30 žiūrovų, būtų 10 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių. Nuo gegužės 30 d. tokie pat reikalavimai, kaip ir renginiams atvirose erdvėse, taikomi ir renginiams uždarose erdvėse.

 Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami užtikrinant nustatytas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmens apsaugos priemonėmis sąlygas arba nuotoliniu būdu. Privačiajam sektoriui rekomenduojama laikytis tų pačių rekomendacijų, kaip ir viešajame sektoriuje dirbantiesiems.

Veiklą atnaujina visi grožio paslaugų teikėjai. Sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla vis dar draudžiama, todėl ten grožio paslaugos negalės būti teikiamos. 

Galima individualiai sportuoti sporto klubuose, vykdyti grupines sporto treniruotes, kai jas veda fizinio aktyvumo ar aukšto meistriškumo sporto instruktorius ar fizinio aktyvumo specialistas ir kai pratybose dalyvauja ne daugiau nei 10 žmonės, išskyrus šeimas, užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui, ir ne mažesnis nei 10 metrų atstumas tarp žmonių, grupių.

 

Ryšių su visuomene skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos