Greitaisiais antikūnų testais pradedami tirti švietimo darbuotojai

Nuo sausio 28 d., ketvirtadienio, Lietuvoje dėl Covid-19 greitaisiais serologiniais antikūnų testais pradedami tirti švietimo įstaigų ir kitų švietimo teikėjų darbuotojai. Tyrimai padės išsiaiškinti, ar asmuo yra persirgęs Covid-19 liga. Nuo gauto atsakymo priklausys, ar jis gali skiepytis, dalyvauti prevencinio testavimo programoje, nesiizoliuoti po didelės rizikos sąlyčio turėjimo. Mažeikiuose testai bus daromi Mobiliajame patikros punkte. Norintiems tirtis būtina užsiregistruoti.

Pirmiausia tyrimas bus atliekamas norintiems išsitirti greitaisiais serologiniais antikūnų testais darbuotojams, turintiems tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, dirbantiems specialiosiose mokyklose arba bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ir turintiems tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo, pradinio ir pagrindinio ugdymo individualizuotą, vidurinio ugdymo, socialinių įgūdžių ugdymo programas, profesinio mokymo įstaigų darbuotojams, turintiems tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams skirtas profesinio mokymo ir socialinių įgūdžių programas.

Taip pat išsitirti galės švietimo darbuotojai, prižiūrintys vaikus, ugdomus nuotoliniu būdu mokyklose, kiti mokytojai, kuriems Vyriausybės nutarimais ar kitais sprendimais nustatyta vykdyti funkcijas, turinčias tiesioginį kontaktą su ugdomais mokiniais.

Testuotis greitaisiais serologiniais antikūnų testais nereikia sirgusiems Covid-19 liga per pastarąsias 90 dienų ar turintiems teigiamą serologinio antikūnų tyrimo atsakymą, gautą per pastarąsias 60 dienų.

Tyrimui būtina užsiregistruoti – kiekvienas norintis atlikti testą gali registruotis adresu www.1808.lt  savarankiškai užpildydamas elektroninę formą tyrimui dėl COVID-19 (Greitieji serologiniai testai pedagogams): https://selfreg.myhybridlab.com/selfregister/testtype/ce087755-6936-431f-aa63-52cedbdf83ba.

Registruojantis reikia žinoti švietimo įstaigos ar kito švietimo teikėjo, kur asmuo dirba, įmonės kodą bei turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos