Garbės ženklus šiemet įteiks dviem Mažeikių rajoną garsinantiems asmenims

Mažeikių rajono savivaldybės apdovanojimus – garbės ženklus „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“ – šiemet, Vasario 16-ąją, Mažeikių rajono kultūros centro Didžiojoje salėje Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys iškilmingai įteiks dviem nusipelniusiems mažeikiškiams – Stanislovui Jakučinskui ir Česlovui Pečetauskui. Šis įvertinimas įteikiamas už reikšmingus nuopelnus ir svarų indėlį į Mažeikių rajono kultūrą, švietimą, sportą, mokslą, ekonomiką, socialinę raidą, visuomenės gyvenimą, krašto apsaugą ar kitas sritis. Šis apdovanojimas įsteigtas praėjusiais metais, pažymint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį.

Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Jakučinskas
Pedagogas, ilgametis švietimo sistemos darbuotojas, vadovauja Pavasario pagrindinei mokyklai nuo jos įkūrimo (tuo metu ji vadinosi Mažeikių 7-oji vidurinė mokykla). Mokykloje subūrė darbštų, kūrybingą mokytojų, mokinių ir jų tėvų kolektyvą. S. Jakučinskas skatina puoselėti tradicijas, kurti patrauklią ir šiuolaikišką mokyklą.
Jo vadovaujama mokykla nuolat dalyvauja įvairiuose šalyje vykdomuose sveikatingumo ir sportiniuose projektuose, olimpinio ugdymo programose, organizuoja mokyklos olimpines žaidynes. Direktoriaus iniciatyva mokykloje sukurta gera sportinė bazė: dvi sporto salės, stadionas, universali dirbtinės dangos sporto aikštė, gumine danga išklota lauko krepšinio aikštelė.
Per 29 metus Pavasario pagrindinė mokykla net 16 kartų tapo Lietuvos mokinių sporto žaidynių, mokinių olimpinių festivalių ir mokyklų žaidynių nugalėtoja. 8 kartus užėmė antrąją, o 2 kartus – trečiąją vietą. 7 kartus nugalėjo Lietuvos sportiškiausios mokyklos konkurse. Mokyklos mokinių komandos Lietuvos mokyklų žaidynėse nugalėtojomis ir prizininkėmis tapo 67 kartus. Daugiau kaip 1 000 mokyklos mokinių tapo šalies žaidynių nugalėtojais ir prizininkais. Mokykloje nuolat vyksta įvairios varžybos ir vaikai skatinami gyventi sveikai bei nuolat sportuoti.
S. Jakučinskas teigia, kad be draugėn suburtų kūrybingų ir darbščių mokytojų nebūtų pavykę pasiekti tokių aukštų rezultatų. Direktorius nuolat skatina mokytojus dalyvauti įvairiuose projektuose, per savo darbo metus dalyvavo kone visose varžybose ir palaikė besivaržančius mokyklos mokinius. Kiekvienam, dalyvaujančiam tiek finalinėse, tiek vietinėse varžybose, pataria, suteikia drąsos ir pasitikėjimo savimi.
Mokyklos direktorius S. Jakučinskas daugybę kartų apdovanotas padėkomis.


Tautodailininkas, meninės kalvystės Mažeikiuose pradininkas, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Mažeikių tautodailininkų sekcijos pirmininkas, Lietuvos kalvių kalvis Česlovas Pečetauskas
Lietuvos kalvystės tradicijas puoselėjantis ir meno kūrinius naujoviška dabarties raiška perpinantis Lietuvos kalvių kalvis Česlovas Pečetauskas – tai žmogus, visą save atiduodantis menui ir žmonėms. Savo gyvenimu ir kūryba jis liudija meilę menui, žavi savo darbštumu ir smalsumu, išskirtiniu talentu įkvepia žmones pajusti meninės kalvystės grožį. Aktyvus visuomenės veikėjas, savo meilę kraštui nuolat įrodantis darbais – puošia ir neatlygintinai dovanoja savo kūrybos darbus Viekšnių miestui. Dėka jo paukščių alėjoje nutūpė daugybė neišskrendančių metalinių paukščių, „užgrojo“ „Violončelė su paukščiu“, miestas pasipuošė Šv. Florijono ir Šv. Mergelės Marijos skulptūromis. Menininkas pastatė aukurą Viekšnių naujosiose kapinėse, nukaldino kryžius Senųjų kapinių koplyčiai, padovanojo daug kalvystės kūrinių. Jau penketą metų Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriuje jaunuolius moko suvirinimo ir kalvystės meno.
Č. Pečetauskas aktyviai dalyvauja Viekšnių bendruomenės gyvenime, nuolat rengia parodas, jo darbų gausu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jis pelnęs daugybę svarių apdovanojimų, padėkų. Šis, dar vienas jo apdovanojimų kolekciją papildysiantis, garbės ženklas teikiamas už pagarbą ir meilę visuomenei, bendruomeniškumo skatinimą bei Mažeikių rajono ir Viekšnių miesto vardo garsinimą.


Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos