Garbės ženklas – dviem nusipelniusiems rajono žmonėms

Šiandien, sausio 24 d., Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) taryba pritarė Savivaldybės apdovanojimų komisijos pasiūlytoms 2 kandidatūroms apdovanoti garbės ženklu „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“. Šis apdovanojimas bus įteiktas vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. 

Garbės ženklas „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“, kuriuo apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai už nuopelnus ir svarų indėlį į Mažeikių rajono kultūrą, švietimą, sportą, mokslą, ekonomiką, socialinę raidą, visuomenės gyvenimą, aktyvų Mažeikių vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, bus įteiktas Rimantui Griciui, Viekšnių gimnazijos direktoriui, Viekšnių bendruomenės įkūrėjui ir aktyviam nariui, ir Martynui Januškai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojui, Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro vadovui ir režisieriui. 

R. Griciaus vadovaujamoje gimnazijoje didelis dėmesys skiriamas šiuolaikinių technologijų bei programų naudojimui, etnokultūros ir pilietinių tradicijų puoselėjimui, sporto propagavimui.

Moksleiviai dalyvauja jaunimo organizacijų veikloje. Įsijungiama į pilietines akcijas, dalyvaujama projektuose „Praeities stiprybė ateičiai“, „Tautos dvasios beieškant“, „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“, kuriuose darbai ne kartą įvertinti prizinėmis vietomis. Gimnazijoje vykdomas tarptautinis vokiečių kalbos egzaminas, kurį išlaikę mokiniai gauna tarptautinį, visame pasaulyje pripažįstamą diplomą. 

Gimnazijos bendruomenė aktyviai įsijungusi į sportinę veiklą – dalyvauja Lietuvos mokyklų žaidynėse (Lietuvos mokinių olimpiniame festivalyje), sportininkai kasmet tampa nugalėtojais ar prizininkais. 13 m. gimnazija yra sportiškiausių šalies mokyklų trejetuke. Už aukštus sporto rezultatus įrengtas šiuolaikiškas, europinius standartus atitinkantis aikštynas. Gimnazijai suteiktas Aktyvios mokyklos statusas, pripažinta Sveikatą stiprinančia mokykla. Pastatyta nauja sporto salė, kuria, kaip ir aikštynu, gali naudotis ne tik moksleiviai. Pradėta propaguoti nauja sporto šaka – badmintonas, įkurtas Viekšnių badmintono klubas.

M. Januška, dirbdamas mokytoju, vykdė kūrybingą pedagoginę veiklą, puoselėjo lituanistines tradicijas rajone ir respublikoje. Rengė seminarus, dalijosi patirtimi respublikinėse konferencijose, recenzavo vadovėlius, knygas. Vadovavo olimpiadų darbų ir meninio skaitymo vertinimo komisijoms, buvo brandos egzaminų vertinimo grupės pirmininkas. Jo parengti mokiniai ne kartą yra laimėję šalies meninio skaitymo, filologų konkursų apdovanojimus. 

Jis taip pat žinomas kaip ilgametis kultūros veikėjas, prisidedantis prie nacionalinės kultūros plėtros, vienas svarbiausių ir produktyviausių Mažeikių krašto kultūros renginių organizatorių. M. Januškos iniciatyva Mažeikių kultūros centre atkurtas Juozo Vaičkaus Skrajojamasis teatras. Nuo 2018 m. yra šio teatro režisierius ir vadovas. Jo režisuoti spektakliai sulaukia ir žiūrovų, ir įvairių vertinimo komisijų dėmesio, šalies bei Žemaitijos krašto festivaliuose yra pelnę ne vieną apdovanojimą. Aukščiausias teatro, kuriam vadovauja M. Januška ir Airida Lementauskienė, pelnytas apdovanojimas – „Aukso paukštės“ nominacija. 

1999 m. M. Januška pelnė Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premiją, 2003 m. apdovanotas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino medaliu. 2004 m. išrinktas rajono Metų mokytoju, 2008 m. – Lietuvos metų mokytoju. 2013 m. jam įteikta Mažeikių krašto kultūros premija. 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos