Gal pagaliau Mažeikiai turės savo gimtadienį?!

Lapkričio 15 d., ketvirtadienį, Mažeikių muziejuje – konferencija-diskusija „Kaip kunigaikštis Mažeika bėgiais vaikščiojo: miestų ištakų tyrimų problematika“.
Konferencijos-diskusijos tikslas – išprovokuoti diskusiją apie miestų pradžios datavimo problemą, kurios metu būtų pasiūlyta, nuo kada minėti Mažeikių miesto pradžią. Konferencijos moderatorius – VDU Telšių dailės fakulteto lektorius Povilas Šverebas. Į renginį atvykęs Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys linkėjo klausytojams darbingos nuotaikos, įdomių pasisakymų, ir, žinoma, atsakyti į šiandieninės konferencijos klausimą – kada gi turėtume švęsti Mažeikių gimtadienį.
Muziejaus direktorius Vaidota Balzeris priminė, kad šis klausimas jau buvo keltas diskusijose prieš dvi dešimtis metų.
Į konferenciją-diskusiją taip pat atvyko Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė, LR Seimo nario Valiaus Ąžuolo padėjėja Reda Šiaulienė, kiti svečiai.
Konferencijoje-diskusijoje pranešimus skaitė svečiai iš Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių universitetų: Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto Istorijos ir archeologijos katedros lektorius dr. Klaidas Perminas pristatė pirmojo Klaipėdos paminėjimo istoriniuose šaltiniuose tendencijas, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas doc. dr. Vacys Vaivada kalbėjo apie krikščionybę Telšių valsčiuje XVI a. pradžioje–XVII a. pradžioje, savo pranešimą apie Mažeikių savivaldą pristatė Šiaulių universiteto Humanitarinių mokslų katedros prof. dr. Aistė Lazauskienė, Vytauto Didžiojo universiteto Telšių dailės fakulteto lektorius Povilas Šverebas kalbėjo apie miesto simboliką, o Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos lektorius dr. Tomas Baranauskas, savo pranešime analizavęs rašytinių šaltinių citatas teigė, kad Mažeikiai, kaip gyvenvietė, savo kilmę gali sieti su 1332 m.
Taigi, yra tikimybė, kad 2032 m. švęsime Mažeikių 700 metų jubiliejų! 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos