Europos paveldo dienos Renave: pažintis su dvaro statiniais

Savaitgalį dvi dienas Renavo dvaro sodyboje-muziejuje vyko Europos paveldo dienų „Interjero detalėse – XIX a.–XX a. pr. Renavo statinių istorija ir grožis“ renginiai. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Renavo dvaro statiniais po restauracijos, pasiklausyti paskaitų, praktiškai išbandyti senosios knygrišystės techniką, savarankiškai atspausti koklius. 

Renavo dvaro sodybos-muziejaus direktorius Deividas Makavičius abi dienas pakvietė dalyvius apžiūrėti išlikusius dvaro statinius, supažindino su jų paskirtimi, remonto ir restauracijos darbų ypatumais. 

Šeštadienį klausytojus sudomino paskaitos apie bibliotekų dvaruose augimą, jų savitumą, turinio kaitą, senąją knygrišystę. Norintieji pabandė patys įsirišti nedidelę knygutę. 

Kitą dieną susirinkusieji išklausė pasakojimų apie Renavo dvaro oficinos nebeišlikusius krosnių koklius, XIX a.–XX a. pr. krosnių restauravimo ypatumus, susipažino su atkurtų XV–XIX a. matricų ir koklių ekspozicija. Praktiniame užsiėmime stebėjo, kaip atspaudžiamas atkurtas istorinis koklis, ir patys pabandė tai padaryti.  

Europos paveldo dienų renginių organizatoriams – Renavo dvaro sodybos-muziejaus darbuotojams – už rajonui svarbaus objekto išsaugojimą bei puoselėjimą ir jame rengiamus švietėjiškus užsiėmimus, lektoriams už paskaitas dėkojo Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) mero patarėja Milda Šukienė, Kultūros paveldo departamento Telšių-Tauragės teritorinio skyriaus vedėja Aurelija Ričkuvienė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė. 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos