Domėjosi atnaujinamais kultūros paveldo objektais

Gegužės 16 d. pavakarę Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) meras Vidmantas Macevičius su Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialiste paveldosaugai Rūta Končiute-Mačiuliene aplankė keletą kultūros paveldo objektų, domėjosi dabartine jų būkle bei tvarkymo galimybėmis.

Rajono vadovas apžiūrėjo Ukrinų Šv. Antano Paduviečio bažnyčią, kuri netrukus „pasipuoš“ nauju skiedriniu stogu, susitiko su parapijos klebonu Dainoru Židacku ir techninę priežiūrą vykdančiu Vidu Žųsinu. Taip pat apžiūrėta buvusi Židikų ligoninė ir klebonija, kurioje yra gyvenusi rašytoja Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana. Kalbėta apie šių pastatų tvarkymą bei pritaikymą.

Savivaldybės meras domėjosi ir Renavo Šv. Izidoriaus bažnyčia, kur dabar vyksta pirmasis išorės sienų atnaujinimo etapas. Grįžtant apžiūrėti Sedoje esantys kultūros paveldo objektai: mūrinis koplytstulpis, vandens malūnas, bažnyčios, varpinė, sinagogos fragmentai. Kalbėta apie šiandieninę magazino būklę ir pastato ateitį.

Kultūros ir sporto skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos