Didingai atgimusi Just. Marcinkevičiaus drama „Mindaugas“

Rugsėjo 26 d., trečiadienį, 18 val. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Didžiojoje salėje jungtinė Baltijos baleto teatro dramos ir šokio kūrėjų komanda parodys šiuolaikiškai atgimusią Justino Marcinkevičiaus dviejų dalių dramą „Mindaugas“.

Spektaklio kūrėjai valstybės šimtmečio išvakarėse užkariavo publikos dėmesį įspūdingu reginiu, kuriame šokis persipynė su siurrealistinėmis vizualizacijomis ir unikaliu vargonų skambesiu.

„Šis „Mindaugas“ – aktyvus, judrus, vizualus, plastiškas ir temperamentingas. Poema buvo rašoma sovietinės priespaudos metais (1968). Tai reiškia, kad Just. Marcinkevičius negalėjo rašyti taip, kaip nori. O tai itin jaučiama poemoje. Tekstas rašytas konservatyviai, neišsišokant, atsargiai. Man norisi išleisti Just. Marcinkevičiaus tekste įstrigusius veiksmus, kurių rašytojas negalėjo sau leisti realizuoti. Jis negalėjo perlenkti lazdos, nes tuometė valdžia būtų uždraudusi išleisti kūrinį. Todėl, statydama šį spektaklį, noriu atskleisti teisybę, kuri poemoje be galo jaučiama „tarp eilučių“, herojų santykiuose ir poelgiuose“, – pasakojo režisierė Marija Simona Šimulynaitė.

Vaizdo menininkas Rimas Sakalauskas moderniam „Mindaugui“ sukūrė kvapą gniaužiančias monumentalias 3D vaizdo projekcijas, kurios šiuolaikinio spektaklio pastatyme naudojamos vietoje scenografijos.

Kompozitoriaus Mykolas Natalevičiaus muzika spektakliui suteikė ypatingos didybės ir jėgos – didžioji dalis muzikos sukurta naudojant vargonus. Kuriant muziką kompozitorius naudojo ne sintezuotą vargonų garsą, o realiose bažnyčiose įrašytas garsų bibliotekas, kurios leidžia pasiekti aukštą kokybę. Spektaklyje girdimi vargonų garsai iš įvairių Europos bažnyčių, tai suteikia dar daugiau suteikė sakralumo.

Spektaklyje vaidmenis kuria 13 jaunų vyrų ir viena moteris – Morta. Atlikėjai spektakliui suburti iš Panevėžio Juozo Miltinio, Nacionalinio Kauno dramos teatrų. Projekte taip pat šoks profesionalūs Baltijos baleto teatro šokėjai.

Nepaisant modernių detalių, spektaklio režisierė stengėsi laikytis Just. Marcinkevičiaus parašytos poemos kontūrų. Žiūrovai išvys pilną kūrinį, kurio tematika aktuali ir šiomis dienomis.

„Kronikose daug kur rašoma, kad lietuviai – be galo kantri, stipri, galinga ir kovinga tauta. Noriu, kad šis spektaklis įkvėptų „kofeinų“ kartą būti ryžtingesnę, ne paliegusią. Noriu, kad vienytumės ir kovotume už Lietuvą – tokią, kokią norėjo matyti Mindaugas, kokią norime ją matyti dabar“, – sakė spektaklio režisierė.

 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos