Didėja sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento Mažeikių skyrius informuoja, kad Mažeikių rajone didėja sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI). 1-ąją šių metų savaitę (gruodžio 30–sausio 5 d.) gripu ir ŪVKTI susirgo 240 gyventojų, iš jų – 165 vaikai 0–17 metų amžiaus. Gripu susirgo 6 Mažeikių rajono gyventojai, iš jų 5 vaikai 0–17 metų amžiaus. Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis 46,91 atv. / 10 tūkst. gyventojų.

Paskutinę (52-ąją) 2019 metų savaitę (gruodžio 23–29 d.) gripu ir ŪVKTI sirgo 139 gyventojai, iš jų – 85 vaikai 0–17 metų amžiaus. Gripu sirgo 1 vaikas 0–17 metų amžiaus. Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis 52-ąją savaitę buvo 27,17 atv. / 10 tūkst. gyventojų.

Palyginus su 2019 metais, 1-ąją 2020 m. savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 64,94 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Gripu ir ŪVKTI sirgo 339 gyventojai, iš jų – 235 vaikai 0–17 metų amžiaus. Gripu sirgo 5 Mažeikių rajono gyventojai, iš jų – 3 vaikai 0–17 metų amžiaus.

Padidėjus sergamumui gripu ir ŪVKTI primename, kad reikia dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, kosint ar čiaudint prisidengti burną, neplautomis rankomis neliesti akių, nosies ir burnos, gerai vėdinti patalpas, o susirgus, kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių, likti namuose.

Pasaulio sveikatos organizacija skiepus pripažįsta veiksmingiausia gripo specifine profilaktikos priemone. Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu, reikia maždaug dviejų savaičių.

Nemokamai yra skiepijami rizikos grupėms priklausantys asmenys:

  • 65 m. ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios;
  • asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Norint pasiskiepyti reikia kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

 Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Telšių departamento direktorė

Giedrė Ligeikienė                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos