Darbai verda ir gatvėse, ir daugiabučių namų kiemuose

Mažeikių miesto gatvėse ir daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose „verda“ darbai. Uždarytos ir rekonstruojamos Skuodo ir Sedos gatvių atkarpos, atnaujinamos Stoties, Durpyno ir V. Mykolaičio-Putino gatvės, o Gamyklos gatve galima nuvažiuoti į Montuotojų gatvę. Nepamiršti ir daugiabučių namų kiemaibeveik keturiasdešimtyje iš jų pakeistos asfalto dangos.

Darbai Skuodo gatvėje

Vienas iš stambiausių šiais metais pradėtų projektų – Skuodo gatvės atkarpos nuo Kalnėnų g. iki miesto ribos ženklo rekonstrukcija. Tai bendras Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos projektas, kurio vertė – apie 5 milijonus eurų. Savivaldybė šiame projekte atliks darbų už 345 tūkst. eurų.

Rangos darbų konkursą laimėjusi UAB „Žemaitijos keliai“ darbus vykdys kone dvejus metus. Jų metu Skuodo gatvėje bus įrengti visi reikalingi infrastruktūros elementai, pagerinantys susisiekimą ir užtikrinantys saugias ir patogias eismo sąlygas. Tikimasi, kad šioje atkarpoje bus įrengtos dvi žiedinės sankryžos – viena jau suplanuota Skuodo ir Algirdo gatvių sankryžoje, o dėl galimybės įrengti kitą, Skuodo ir Montuotojų gatvių sankryžą, laukiama gyventojams palankaus Lietuvos automobilių kelių direkcijos sprendimo.

Šiuo metu visi išvažiuojantys iš miesto Skuodo gatve yra nukreipiami į apvažiavimą – atkarpa nuo Montuotojų gatvės iki miesto riboženklio uždaryta. Joje Savivaldybės lėšomis įrengiama lietaus nuotekų trasa, kuri šiemet turėtų būti įrengta iki Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos. Visus kitus darbus – gatvės platinimo ir dangų dengimo, pėsčiųjų-dviračių takų nutiesimo ir gatvės apšvietimo – kontroliuos Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Pagerės eismo sąlygos

Dar šiemet miesto gyventojai ir miesto svečiai galės važiuoti naujai įrengta žiedine sankryža Sedos ir Vilties gatvių sankirtoje. Taip pat Sedos gatvėje ties Mažeikių Kazimiero Jagmino pradine mokykla bus įrengtos automobilių stovėjimo vietos, nutiesti seniai laukti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtas gatvės apšvietimas, eismo saugumą užtikrinančios priemonės.

Iki metų pabaigos tikimasi baigti ir 280 tūkst. eurų vertės Stoties gatvės rekonstrukcijos darbus. Šioje gatvėje jau paklota kone pusės kilometro ilgio asfalto danga, įrengtos automobilių stovėjimo vietos, atnaujinti šaligatviai. Darbai čia jau beveik baigti – liko išdažyti stovėjimo vietas ir sutvarkyti apšvietimą.

Įgyvendintas dar vienas svarbus projektas – baigti darbai ir nauju keliu sujungtos Gamyklos ir Montuotojų gatvės. Nuo šiol bus patogiau tiems, kurie iš vienos miesto dalies norės patekti į kitą – pramoninį rajoną. Planuojama šia gatve nukreipti eismo srautą, kai bus uždaroma rekonstruojama Skuodo gatvė.

Prisideda gyventojai

Gyventojams prisidedant savomis lėšomis, išasfaltuota beveik pusės kilometro ilgio Durpyno ir V. Mykolaičio-Putino gatvių ruožas. Tai pirmas toks projektas Mažeikiuose. Šiuo metu vykdomi darbai įrengiant naują važiuojamąją dalį, lietaus kanalizaciją ir drenažą. Projekto vertė – 170 tūkst. eurų, iš kurių 20 proc. projekto vertės prisideda gyventojai.

Dėmesys – daugiabučių namų kiemams

Šiemet iš savivaldybės biudžeto daugiabučių namų kiemams tvarkyti skirta 400 tūkst. eurų. Pirmąjį pusmetį buvo sudarytos dvi komisijos, kurių viena nustatė kiemų būklę, antroji komisija pagal prioritetus atrinko ir nusprendė, kurie kiemai bus tvarkomi. Šiemet sutvarkyti Pavasario g. 10 ir 12, Sedos g. 33, Naftininkų g.10, 12, 18, 20, 24, 26, 50, 52, 54, 56, Ventos g. 83, 85, 87, 89 ir Pavenčių g. 1 namo kiemai. Dalis pinigų skirta tiems kiemams, kurių gyventojai savo lėšomis sutiko prisidėti prie kiemų sutvarkymo. Tokių buvo net 9 – P. Vileišio g. 6, Ventos g. 71, 24, Naftininkų g. 42, 44, 46, 48, Pavenčių g. 35 ir Vasario 16-osios g. 13 namo gyventojai.

Taip pat nepamiršti ir tie daugiabučių namų kiemai, kurių gyventojai 2009 ir 2013 metais  savo lėšomis parengė kiemų platinimo projektus, įrengė kelio bortus, išpylė skaldą. Šiemet išasfaltuoti Žemaitijos g. 1, Žemaitijos g. 35, Sodų g. 1, o dėl Žemaitijos g. 5, Žemaitijos g. 7, Ventos g.  39 ir 61 namų kiemų asfaltavimo bus sprendžiama kitais metais.

Bendrasis skyrius

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos