Darželiuose – apie naujoves, skatinančias sveiką vaikų mitybą

Šiandien, spalio 30 d., Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė lankėsi lopšeliuose-darželiuose „Buratinas“ ir „Delfinas“, bendravo su vadovais, darbuotojais, domėjosi šių įstaigų galimybėmis pereiti prie naujo maitinimo modelio.

Šiuo metu svarstoma ugdymo įstaigose įdiegti naują maitinimo organizavimo modelį (švediško stalo principu). Tai sudarytų sąlygas vaikams patiems pasirinkti valgiaraščiuose nurodytus patiekalus, jų sudedamąsias dalis ir kiekius. Šios sistemos tikslas – geriau patenkinti vaikų skonio poreikius, padidinti sveikatai palankaus maisto vartojimą bei sumažinti maisto švaistymą.

Lopšelių-darželių vadovai patikino, kad jau dabar ruošiamasi galimam maitinimo principo pasikeitimui: bendraujama su ugdytinių tėvais, klausiama jų nuomonės, o „Buratine“ leidžiama vaikams pasirinkti norimas daržoves. Atkreipė dėmesį, kad būtina užtikrinti šio principo tęstinumą įdiegiant jį ir mokyklose.

Mokinių maitinimo inovacinis projektas „Švediškas stalas“ lapkričio mėn. bus pristatytas Senamiesčio pagrindinėje mokykloje.

Savivaldybės mero pavaduotoja apžiūrėjo įstaigų aplinką, suremontuotas ir dar tik remontuojamas naujas patalpas, edukacines erdves: „Buratino“ naują „garažą“ neseniai įsigytiems paspirtukams, kuriais vaikai mielai važinėja darželio teritorijoje, Ūkininko kampelį ir pakeltas lysves, kuriose, dėka mažųjų sodininkų, vis dar žydi žemuogės, „Delfino“ patalpose įrengtą basakojų taką ir kt. Domėjosi įgyvendinamais projektais, naujovėmis. Stebėjo, kaip vaikai noriai atlieka užduotis interaktyvia lenta.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos