Dalyvavo tarptautinėje Baltijos šalių konferencijoje

Rugpjūčio 1–3 d. Karlskronoje (Švedija) vyko Baltijos šalių miestų atstovų susitikimas-konferencija, skirta dalyvaujančių šalių savivaldybėms pasidalinti patirtimi sprendžiant aktualias problemas ir tarptautiniam bendradarbiavimui skatinti. Kalbėta apie turizmą, verslą ir kultūrinius mainus Baltijos šalyse. Aptartos priemonės, kurių reikia imtis, kad vystytųsi turizmas, plėtotųsi kultūriniai ryšiai. Tai galėtų būti tarptautinių stovyklų, parodų organizavimas, atlikėjų pasirodymai bei panaši veikla.
Konferencijoje dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės mero patarėjas Virgilijus Radvilas ir Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Reda Guerrero, taip pat dalyvavo Klaipėdos, Paidės (Estija), Liepojos (Latvija), Gdynios (Lenkija) ir Karlskronos (Švedija) savivaldybių atstovai, Pakrančių ir jūrų sąjungos (EUCC), Karlskronos mokslo parko bei kitų organizacijų atstovai.
 „Kadangi Karlskrona kartu yra ir uostas, todėl tradiciškai miestas bendradarbiauja su kitais uostamiesčiais – Gdynia, Rostoku, Klaipėda, tačiau dar pernai užmegzti ryšiai tarp Mažeikių ir Karlskronos savivaldybių davė vaisių – jau šių metų birželį Karlskronos miesto atstovai lankėsi Mažeikiuose. Šis vizitas tarptautinėje konferencijoje yra kaip – atsakomasis. Renginyje aptartas turizmo, kultūros ir verslo bendradarbiavimo klausimai, jaunimo projektai (ypač verslo mokymo srityje ir bendri mokinių mokomųjų bendrovių projektai)“, – įspūdžiais dalinosi Savivaldybės mero patarėjas V. Radvilas.
Pasak R. Guerrero, konferencijoje atkreiptas dėmesys į industrinių  miestų – tokių kaip Mažeikiai – turizmo skatinimą. „Su Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros dėstytoju prof. habil. dr. Ramūnu Povilansku aptarta galimybė pasitelkti šio universiteto Rekreacijos ir turizmo vadybos magistrantų idėjas kuriant patrauklų Mažeikių rajono dvarų įvaizdį“, – teigė Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos