Dalis reikalavimų organizuojant laidotuves – išlieka

Lietuvoje atšaukus karantiną, bet esant ekstremaliajai situacijai, išlieka dalis reikalavimų tvarkant mirusiųjų palaikus ir organizuojant laidotuves.

Kaip ir anksčiau, gydymo įstaiga, kurioje mirė žmogus, taip pat artimieji ar kiti asmenys, organizuojantys laidotuves, privalo informuoti laidojimo paslaugų teikėjus, kad žmogaus palaikai priskiriami prie mirusiųjų nuo koronaviruso infekcijos palaikų grupės. Jei palaikų tvarkymo metu neaišku, ar žmogus sirgo koronavirusu, jo palaikai tvarkomi kaip priskiriami šiai grupei.

Mirusiaisiais nuo COVID-19 ligos laikomi tie, kuriems ji buvo diagnozuota, pasireiškė sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija ir nebuvo nustatyta kita mirties priežastis arba įtarta minėta liga, tačiau tyrimas jai nustatyti atliktas nebuvo.

Taip pat lieka įpareigojimas savivaldybių administracijų direktoriams pasirengti užtikrinti ritualinių paslaugų teikimą tvarkant asmenų, mirusių nuo COVID-19 ligos, palaikus, numatant patalpas, pastatus, kuriuose sumontuota šaldymo įranga arba kuriuose greitai galima tokią įrangą sumontuoti ir pritaikyti mirusiųjų laikymui, ir krovininio transporto su šaldymo įranga pasitelkimo galimybes.

Mirusiųjų nuo koronaviruso infekcijos palaikai turi būti tvarkomi vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis ir Lietuvos higienos normoje nustatytais reikalavimais.  

Parengta pagal SAM informaciją

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos